В середині 1930-х років в Кременчуці існував футбольний клуб «Дзержинець», що брав участь в Кубку СРСР з футболу.

24 Листопада 2020

У 1959 році за підтримки Кременчуцького заводу дорожніх машин була створена команда «Дніпро». Команда брала участь в 10 чемпіонатах СРСР. У перших двох чемпіонатах команда займала останні місця в зонах, а потім «Дніпро» стає третім у фінальних турнірах українських команд класу «Б» і завойовує перепустку в 2 групу класу «А». У класі «А» футболісти Кременчука провели один сезон. А в 1970 році команда припинила існування.У середині 80-х років, за допомогою автомобільного заводу, честь Кременчука став захищати «Кремінь». На базі футбольних колективів «Нафтовика» (КНПЗ) і СК КрАЗ було створено футбольний клуб «Кремінь». Команда виступала в четверій зоні першості УРСР, посіла третє місце. У 1988 році «Кремінь» виграв чемпіонатах СРСР серед КФК. У 1988 році команда дебютувала у другій лізі чемпіонату СРСР.У 1992 році з появою чемпіонату незалежної України «Кремінь» потрапляє в когорту найсильніших команд країни — вищу лігу. З 1992 по 1997 рік команда — незмінний учасник «вищолігових» змагань. Потім же все поступово пішло на шкереберть. У 2001 році «Кремінь» зіграв свій останній сезон у вищій лізі і покотився до першої, а потім у другу лігу і в підсумку припинив своє існування. Результатом шести років у «вищій лізі» стали 54 перемоги, 40 нічийних результатів та 86 поразок, різниця м’ячів 182:269 (-87).23 жовтня 2003 депутати Кременчуцької міської ради ухвалили рішення “Про створення комунального закладу фізичної культури і спорту “Міський футбольний клуб «Кремінь». Команда провела два переможні сезони в обласних змаганнях і 3 серпня 2005 МФК «Кремінь» отримав статус професійної команди, замінивши у другій лізі зняту зі змагань «Ворсклу-2».Після відродження команда виступала переважно у другій лізі, здобувши право на підвищення лише у сезоні 2016/17. Втім, у першій лізі «Кремінь» не затримався, вибувши лігою нижче за підсумками сезону 2017/18. Наступного сезону команда стала чемпіоном другої ліги та знову вийшовши до першої ліги. Але, у сезоні 2019/20 «Креміню» вдалося втриматися у першій лізі, зайнявши 13 місце з 16.