Представляємо суперника: МФК «Кристал» Херсон

4 Грудня 2020

ФК “Кристал” створено за у далекому 1961-му році, хоча й до цього Херсон був представлений на футбольній мапі СРСР. Окрім нинішньої назви мав ще кілька, зокрема, “Маяк”, “Будівельник”, “Локомотив”, “Таврія”, “Водник” та СК “Херсон”. У 1966-му році став бронзовим призером Чемпіонату УРСР, а з 1968-го – учасник Чемпіонату у класі “А”. у 1976-му році зайняв п’яте місце, що є найвищим його досягненням. Перший Чемпіонат України “Кристал” провів у Першій лізі, але, посівши десяте місце, вилетів до Другої. У ній “зелено-сині” виступали аж 23 сезони (припиняли виступи в чемпіонатах України в 2006—2011 роках). У 2017 році створений як комунальне підприємство. Нинішній сезон – лише другий у Першій лізі за всю історію існування команди та перший за 28 років. Найвище досягнення – перше місце у групі “Б” Другої ліги сезону 1997/1998 рр. (плей-офф за право підвищитися у класі серед чотирьох команд “Кристал” програв). На обласному рівні херсонці двічі вигравали Чемпіонат та стільки ж разів Кубок (по одному разу за часів Радянського Союзу та незалежної України).Історія протистоянь:Команди вперше зустрілися між собою у минулому сезоні Другої ліги. У першій грі завдяки голам Фарида Сулеймана та Ярослава Сидоренка здобув перемогу «Альянс», проте «Кристал» відквитав один гол, який вивів херсонців до Першої ліги напряму, оскільки у своїй домашній грі вони здобули суху перемогу 2:0, а у турнірній таблиці «Альянс» та «Кристал» мали рівну кількість очок. Також у сезоні 2018/19 за команду з Херсона виступав Євген Меженський.22.09.2019. 2Л. «Альянс» 2:1 «Кристал»23.11.2019. 2Л. «Кристал» 2:0 «Альянс».