«Полісся» – «Альянс»: прев’ю матчу

27 Серпня 2021

Перша ліга, 6 тур. 28 серпня 2021 р. Центральний стадіон, м. Житомир. Початок о 15:30

Арбітр — Анатолій Абдула (Харків)
Асистенти арбітра — Ігор Рибченко (Запоріжжя) та Олександр Холодинський (Харківська обл.)
Четвертий арбітр — Павло Дубровець (Житомир)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ — Віктор Чернишов (Кременчук)

Попередні матчі команд:
23 cерпня. «Поділля» 1:0 «Полісся»
23 серпня. «Альянс» 1:0 «Краматорськ»

Форма команд у чемпіонаті (наведено на момент написання матеріалу):
«Полісся»: 5 матчів, 2 перемоги, 0 нічиїх, 3 поразки, мячі: 4-2, 6 очок, 11 місце
«Альянс»: 4 матчі, 2 перемоги, 1 нічия, 1 поразка, м’ячі: 4-2, 7 очок, 9 місце

Наш суперник – “Полісся” (Житомир)

Рік заснування – 1959 р.
Кольори клубу – зелений та жовтий
Домашній стадіон – центральний міський (м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 18, вміщує 5 928 глядачів)
Директор – Володимир Загурський
Головний тренер – Юрій Калитвинцев
Офіційний сайт – polissyafc.com

ФК “Полісся” створено на базі спортивного товариства “Авангард” у 1959-му році. За часів Радянського Союзу житомирська команда одного разу вигравала першість УРСР (Друга ліга) та двічі ставала володарем Кубку УРСР.

Перший Чемпіонат незалежної України “Полісся” провело у Першій лізі, але за його підсумками вилетіло до Другої. Втім, довго там “зелено-жовті” не затрималися та вже наступного сезону знову виступали у Першій лізі. У другому за рангом національному дивізіоні “Полісся” провело наступні сім сезонів, після чого знову на один рік у класі понизилося. За підсумками сезону 2001/2002 р. житомиряни посіли четверте місце у Першій лізі, але у перехідному матчі з олександрійською “Поліграфтехнікою” право вийти до еліти українського футболу втратили.

Після першого кола сезону 2004/2005 рр. через фінансові труднощі “Полісся” знялося зі змагань. Відродили клуб влітку 2016-го та після сезону у Чемпіонаті ААФУ він отримав професійний статус.

Перший сезон у Другій лізі “Полісся” завершило на восьмому місці у групі “А”. Значно краще команда провела наступні два, посівши третє та друге місця, відповідно. Останній успіх і дозволив команді вперше за 15 років вийти до Першої ліги. Минулий сезон команда завершила на 11 місці, маючи в 30 матчах 9 перемог, 8 нічиїх та 13 поразок і 35 очок у підсумку.

Історія протистоянь

Вперше команди зустрілися минулого сезону Першої ліги. Перша зустріч мала відбутися 16 жовтня 2020 року, проте через спалах COVID-19 в рядах «Альянсу», гру було перенесено аж на сьоме травня 2021 року. Так і вийшло, що гра другого кола 16 квітня 2021 року відбулася раніше за матч першої половини чемпіонату. Цього дня «Альянс» здобув вольову перемогу в Житомирі з рахунком 2:1, а в перенесеній грі в Сумах наша команда здобула ще більш переконливу звитягу з рахунком 4:2. Дебютними м’ячами за «Альянс» тоді відзначилися автор голу в ворота «Краматорська» Валерій Рогозинський та Олександр Лебеденко. Також за житомирян виступав чинний «альянсівець» Роман Адаменко.

Пресслужба ФК «Альянс»