“Нива” – “Альянс”: протокольні дані та звіт про матч

13 Вересня 2021

13 вересня 2021 р. Перша ліга, 8 тур. Початок о 18:30. Стадіон ім. Романа Шухевича, Тернопіль.

Арбітр — Степан Лапко (Львів)
Асистенти арбітра — Сергій Соботюк (Житомир), Віктор Аврамчук (Київська обл.)
Четвертий арбітр — Олег Когут (Тернопіль)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ — Микола Левко (Чернівці)

Нива (Тернопіль) – Альянс (Липова Долина) 1:5 (0:3)

Голи: Сергій Кисленко ’75 – Сергій Загинайлов ‘9, ’62, Руслан Пісний ’13, В’ячеслав Піднебенной ’15, Станіслав Шарай ’51

Нереалізований пенальті: В’ячеслав Піднебенной ’51

Попередження: Андрій Різник ’37, Семен Вовченко ’53, Роман Волохатий ’80 – Олександр Лебеденко ’38)
Вилучення: Станіслав Шарай ’57

“Нива”: 1 Механів Максим, 5 Хруставка Олег, 21 Вовченко Семен, 33 Демчук Максим, 50 Дворовенко Владислав, 15 Мороз Тарас, 7 Семенина Ігор (99 Малащук Андрій ’80), 24 Козак Богдан (17 Волохатий Роман ’54), 88 Проців Максим ( 9 Кисленко Сергій ’54), 10 Різник Андрій, 23 Бичек Костянтин.

Запасні: 71 Жупанський Віталій, 8 Дедух Руслан, 11 Гатала Ігор, 2 Скакун Андрій, 65 Васько Артем, 77 Мамешев Магомед, 18 Кобеля Олександр, 4 Зінь Андрій, 25 Вольський Данііл.

Головний тренер – Ігор Климовський

Альянс”: 88 Важинський Ярослав, 33 Пікуль Костянтин, 4 Неплях Євген, 11 Пісний Руслан, 78 Рогозинський Валерій, 15 Лебеденко Олександр (8 Лучик Олександр ’56), 9 Піднебенной В’ячеслав (22 Шмигельский Богдан ’56), 99 Ярошенко Костянтин, (10 Карноза Артур ’56) 25 Шарай Станіслав, 13 Агапов Микола, 7 Загинайлов Сергій.

Запасні: 55 Єфанов Руслан, 44 Адаменко Роман, 37 Зайков Кирило, 17 Осадчий Ян, 96 Сидоренко Ярослав, 21 Шпирьонок Артем.

Головний тренер – Юрій Ярошенко

Протокольні дані уточнюються.

Звіт про матч:

Програму восьмого туру Першої ліги закривав матч у Тернополі, де місцева Нива приймала Альянс. Підопічні Ігоря Климовського перед грою не могли порадувати своїх уболівальників переможним результатом протягом трьох поєдинків поспіль, включаючи матч на Кубок України, а ось команда Юрія Ярошенка підійшла до матчу в хорошому настрої після домашньої перемоги над Кривбасом.

У таблиці Першої ліги Нива перед очною зустріччю випереджала Альянс всього на два очки, тому з турнірної точки зору така гра мала велике значення, як для господарів поля, так і для гостей. У разі успіху, одна з команд могла б наблизитися до лідируючої групи, місце в якій дозволить претендувати на підвищення в класі на фініші сезону.

Гості активніше почали поєдинок і Механіву вже на старті гри довелося кілька разів виручити свою команду. Найбільш небезпечним був удар Загинайлова з розвороту з-за меж штрафного майданчика, але голкіпер господарів легко впорався із загрозою. А ще через кілька хвилин форварду Альянсу таки вдалося вразити ціль: Шарай здорово пройшов по флангу і зряче прострілив у штрафну, куди відмінно увірвався Загинайлов і переправив м’яч у ворота – 0:1.

Не встигли господарі поля прийти до тями, як Альянс забив знову. Спочатку Шарай прямим ударом з кутового ледь не закинув м’яч за комір Механіву, а після третього поспіль стандарту у виконанні Станіслава шкіряний влучив у Пісного і залетів у ворота – 0:2. Але і після цього гості не зупинилися: буквально в наступній же атаці Рогозинський навісив з лівого флангу, а Піднебенной вбіг у штрафну і точно пробив головою – 0:3. Неймовірний старт поєдинку від підопічних Ярошенка, які до 15-ї хвилини забезпечили собі комфортну перевагу.

Лише після третього пропущеного м’яча Нива почала показувати ознаки активності – Проціву не вистачило зовсім небагато, щоб випередити Важинського. Але навіть при такому розгромному рахунку футболісти Альянсу атакували в рази гостріше. Особливо пригадується момент Шарая, коли Станіслав класно обробив м’яч у чужому штрафному майданчику і стріляв напевно, але Демчук в останній момент підстрахував голкіпера і виніс сферу з лінії. Хороший шанс був у Пісного в кінцівці тайму, але після його удару м’яч рикошетом від захисника полетів на кутовий. Господарі відповіли своїм найбільш гострим моментом у першому таймі: Семенина чудово перекинув стінку зі штрафного і цілив у дев’ятку, але з ударом впорався Важинський, а м’яч зрадницьки впав на перекладину, а не у ворота.

Після перерви неприємності для Ниви продовжилися. Вже на старті другого тайму арбітр призначив пенальті у ворота господарів: Пісний прострілив з флангу і, як здалося, влучив у руку одразу двом захисникам. Пробивати одинадцятиметровий зголосився Піднебенной, але з його ударом впорався Механів, а ось добивання Шарая цього разу ніхто заблокувати не зумів – 0:4.

Станіслава можна сміливо називати найактивнішим футболістом цього матчу, але в підсумку його активність вилізла боком: хавбек Альянсу в центрі поля невиправдано грубо ззаду збив Семенину і побачив перед собою червону картку. У більшості гравці Ниви стали більше володіти м’ячем, але рахунок на табло, безумовно, практично не залишав шансів господарям зробити героїчний камбек. А ось гості зуміли в меншості забити п’ятий гол: черговий простріл з флангу, після неймовірного забігу від Агапова, знайшов ногу Загинайлова, який оформив дубль – 0:5.

І все ж Ниві вдалося забити свій гол у цьому матчі! Семенина навісив з флангу, а Кисленко, який вийшов на заміну, скориставшись плутаниною в штрафному майданчику, зумів пробити Важинського – 1:5. Як виявилося, цей м’яч став останнім у такому результативному поєдинку. Альянс набрав 13 очок, обійшов Ниву і перемістився на п’яте місце в турнірній таблиці Першої ліги. Нива тепер займає сьому позицію, знаходиться в досяжній близькості від лідерів, але все ж така велика поразка має змусити тренерський штаб тернопільської команди зробити певні висновки.