«Альянс» – «Велетень»: огляд матчу

30 Січня 2021

Кубок імені Михайла Фоменка. 30 січня 2021 р. Стадіон «Авангард», Суми. Початок о 12:45.
«Альянс» (Липова Долина) 3:0 «Велетень» (Глухів)
Голи: Шарай Владислав (‘4), Зубков Ілля (’41), гравець на перегляді (’47)

«Альянс» (1 тайм): Важинський Ярослав (Литвиненко Олександр, ’30), Меженський Євген, Медведєв Олександр, гравець на перегляді, гравець на перегляді, Лучик Олександр (Лебеденко Олександр, ’31), Шарай Владислав (Сидоренко Ярослав, ’37), Шпирьонок Артем (Зубков Ілля, ’37), гравець на перегляді, гравець на перегляді, Піднебенной В’ячеслав (Ярошенко Костянтин, ’30).

«Альянс» (2 тайм): Литвиненко Олександр (Єфанов Руслан, ’60), Пісний Руслан, Пікуль Костянтин (Грек Володимир, ’68), Рогозинський Валерій, Осадчий Ян, Шарай Станіслав, Лебеденко Олександр (Бойко Максим, ’66) Зубков Ілля (Агапов Микола, ’63), Сидоренко Ярослав (Загинайлов Сергій, ’63), гравець на перегляді (Петленко Артур, ’68), гравець на перегляді (Кобцов Даниїл, ‘68).

Матч «Альянсу» та «Велетня» відкривав Кубок імені Михайла Фоменка, який вперше проходить взимку. Востаннє команди зустрічалися майже три роки тому, проте у складах обох команд є чимало гравців, які пам’ятають смак цього протистояння. Але з того часу змінилося багато чого – «Альянс» став професійною командою, вийшов до Першої ліги та веде боротьбу за вихід до УПЛ. «Велетень» же продовжує грати на обласному рівні, хоча і в турнірах всеукраїнського масштабу команда взяти участь встигла.

Тому склалося враження, що це буде якщо не зустріч рівних команд (тим паче, що після виходу з відпустки команди матчів ще не проводили), то принаймні «Велетень» зможе нав’язати боротьбу супернику з професійного футболу. Але «Альянс» розвіяв ці сумніви майже зразу, коли вже на четвертій хвилині Владислав Шарай відкрив рахунок у матчі та почавши лік голам у Кубку імені Фоменка.
Згодом липоводолинці продовжили створювати моменти, але, де підводила реалізація, де рятував воротар «Велетня», а де і каркасу воріт доводилося виручати голкіпера гостей. Хоча, варто відзначити наміри суперника забити, але особливої небезпеки вони за собою не мали.

Але все ж, рано чи пізно будь-яке везіння завершується, що і довів гол Іллі Зубкова під кінець першого тайму. 19-ий номер нашої команди пробив з кута карного майданчика у дальній кут воріт, м’яч влучив у штангу, але це лише допомогло ігровому снаряду влучити у ворота. Хоча Ілля міг забити і раніше, але з вбивчої позиції не влучив у ворота.
Тож на перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь «Альянсу».

А друга половина матчу почалася так, як закінчилася перша: свій момент реалізував гравець на перегляді. Можливо, цим голом він зарекомендує себе перед тренерами? Рахунок 3:0 після 47-ої хвилини майже вбив інтригу в матчі, хоча так здавалося не завжди. Бажання «Велетня» забити зростало все більше, але для того, щоб конвертувати його у гол, недостатньо лише хотіти – треба мати гарну реалізацію моментів, якої глухівчанам тоді бракувало.

Згодом свій час отримали гравці, які влітку вже грали проти «Велетня» у матчах Вищої ліги Чемпіонату Сумської області, тож вони ледь не найкраще знають, як діяти проти цієї команди. Спочатку їм трошки не вистачало впевненості, адже одна справа – грати зі своїми однолітками, а інша – бути пліч-о-пліч з футболістами, які ще нещодавно перегравали «Верес» та «Металіст 1925». Після підказок тренерів та напарників вони швидко освоїлися на полі та допомагали кувати першу перемогу.

Але голів у матчі більше забито не було. «Альянс» у гарному гуморі починає 2021 рік перемогою над глухівським «Велетнем» з рахунком 3:0 у першому матчі Кубку імені Михайла Фоменка. Наступна гра – у цьому ж турнірі проти миколаївської «Вікторії» другого лютого.

Пресслужба ФК «Альянс»