«Альянс» – «Агробізнес»: звіт про матч та протокольні дані

3 Жовтня 2021

Важливий матч 11-го туру Першої ліги відбувся в Сумах – набравший відмінний переможний хід Альянс приймав кризовий Агробізнес і в разі успіху міг вийти на другу позицію в турнірній таблиці. Підопічні Юрія Ярошенко виграли шість поєдинків поспіль у всіх турнірах і перед грою нового туру дійсно знаходилися в дуже хорошій формі.

Агробізнес, в свою чергу, переживає не найкращі часи і в нинішньому сезоні все частіше засмучує своїх уболівальників. Перед матчем у Сумах, колектив з Волочиська в останній раз перемагав ще 7 серпня, коли на своєму полі обіграв Краматорськ. З тих пір команда Олександра Чижевського не вигравала і заслужила статус одного з аутсайдерів чемпіонату. Розклад сил перед очною дуеллю Альянсу і Агробізнесу був ясний – господарі виглядали явними фаворитами і точно розраховували продовжити свою переможну серію.

Але сама гра почалася з атак гостей: спочатку футболісти Агробізнесу кілька разів перспективно підбиралися до чужих воріт, а потім небезпечним ударом здалеку відзначився Бойчук – вище. Альянс відповів ударом Ярошенка зі штрафного – точно в руки Мозілю. Через кілька хвилин команда Чижевського зобов’язана була відкривати рахунок: Черненко класним пасом здорово вивів Грушу один на один з голкіпером, але півзахисник пробив слабо і Важинський зумів відбити загрозу.

Ближче до середини першого тайму Альянс перехопив ініціативу і незабаром відкрив рахунок в матчі! Спочатку хороший момент був у Загинайлова, але з ударом нападника впорався Мозіль, а вже в наступній атаці Шарай класно обігрався з Ярошенком, увійшов в штрафний і реалізував свій шанс – 1:0!

Забитий гол суттєво змінив ситуацію на футбольному полі: Альянс почав грати за рахунком, намагався довше контролювати м’яч і чекав свій черговий шанс, а Агробізнес робив свої спроби створити небезпеку біля чужих воріт. У гостей було мало конструктиву в атаці, згадуються лише два дальніх удари Груші – з першим впорався Важинський, а після другого м’яч пролетів над поперечиною. В кінці першого тайму небезпечно пробивав з-за меж штрафного Шарай, але трохи не влучив у ближній кут.

Після перерви футболісти гостей упустили хорошу нагоду зрівняти рахунок: Нагорний ефектно пробив здалеку, але Важинський класно витягнув м’яч і перевів на кутовий. У наступній атаці голкіпер Альянсу знову виручив свою команду після удару Сениці з близької відстані, а пострілу Семенця забракло влучності. Ураганний початок від Агробізнеса, який не допоміг підопічним Чижевського забити гол у відповідь.

Гості не планували зменшувати обороти і упустили ще кілька хороших можливостей: непогано пробивав зі штрафного Черненко, а удару Сениці головою також забракло влучності. Футболісти Альянсу на початку другого тайму виглядали розгубленими і явно не очікували такої активної гри від суперника. Але в підсумку господарям вдалося не тільки вистояти і стримати атаки Агробізнеса, а й забити свій другий м’яч: Загинайлов віддав на Агапова, який класно розібрався з захисниками, зблизився з Мозілем і не залишив шансів воротареві – 2:0!

І все ж колектив з Волочиська не здався і таки зумів забити свій гол в цьому матчі. Після розіграшу штрафного Юхимович скинув м’яч в штрафну Альянсу, а вийшовший на заміну Семенець випередив захисників і пробив «між» Важинському – 2:1! Ще через кілька хвилин Агробізнес міг і зовсім зрівнювати рахунок, але після удару Бойчука в черговий раз в цій грі свою команду виручив воротар господарів.

Здавалося, кінцівка гра вийде дуже напруженою, і футболісти Альянсу будуть відбиватися всією командою на останніх хвилинах, але саме господарям вдалося знову відзначитися в цьому матчі і цей гол точно буде претендувати на звання самого курйозного в чемпіонаті: Агапов отримав м’яч в чужій штрафній і пробив з гострого кута з-під захисника, круглий вдарився об газон і по неймовірній траєкторії залетів у ворота – 3:1! Але і це був не кінець, адже гості знову проявили характер: ще одна подача в штрафну Альянсу завершилася скидкою Петрова на Сеницю, який з розвороту розстріляв чужі ворота – 3:2. У компенсований час вже сам Петров міг врятувати для гостей нічийний результат, але ударом головою зовсім трохи не влучив у ближній порожній кут. Видовищний відрізок, який напевно сподобався нейтральним уболівальникам.

Як результат – дуже важка перемога Альянсу, який вперше в своїй історії обіграв Агробізнес. Завдяки цьому успіху підопічні Ярошенко продовжили переможну серію і вийшли на друге місце в турнірній таблиці Першої ліги. А ось команда Чижевського знову залишилася ні з чим і знаходиться на передостанній позиції.

Перша ліга, 11 тур. 03 жовтня 2021 р. «Ювілейний», м. Суми. Початок о 13:15. 2180 вболівальників

Арбітр – Дмитро Євтухов (Дніпро)
Асистенти арбітра –  Ярослав Пилипенко (Кропивницький), Владислав Дрикін (Рівне)
Четвертий арбітр – Ярослав Пєсоцький (Суми)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ –  Михайло Родіоненко (Київська обл.)

«Альянс» 3:2 «Агробізнес» (Волочиськ)

Голи: Станіслав Шарай (18), Микола Агапов (65, 83) – Богдан Семенець (73), Олег Синиця (87)
Попередження: Костянтин Пікуль ’70, Станіслав Шарай ’83, Ярослав Важинський ’90+3 – Руслан Черненко ‘6, Ігор Нагорний ’71, Віталій Груша ’83

“Альянс”: 88 Важинський Ярослав, 33 Пікуль Костянтин, 4 Неплях Євген (17 Осадчий Ян, ’84) 11 Пісний Руслан, 78 Рогозинський Валерій, 15 Лебеденко Олександр (22 Шмигельский Богдан, ’71), 9 Піднебенной Вячеслав (10 Карноза Артур, ’61), 99 Ярошенко Костянтин (8 Лучик Олександр ’61), 25 Шарай Станіслав, 13 Агапов Микола, 7 Загинайлов Сергій (96 Сидоренко Ярослав ’80).

Запасні: 55 Єфанов Руслан, 44 Адаменко Роман, 37 Зайков Кирило, 21 Шпирьонок Артем.

Головний тренер – Юрій Ярошенко

“Агробізнес”: 30 Мозіль Олег, 80 Семенюк Сергій (11 Синиця Олег, ’46), 17 Курило Ігор, 3 Карась Данило, 13 Черненко Руслан, 8 Вербний Назар, 10 Юхимович Дмитро, 22 Нагорний Ігор, 25 Груша Віталій (77 Петров Сергій, ‘ 21 Бойчук Ігор, 45 Захарків Юрій (16 Семенець Богдан, ’46).

Запасні: 31 Артим Андрій, 12 Ємаєв Євген, 14 Думанюк Артур, 20 Гудзінський Вадим,.