«Волинь» – «Альянс»: прев’ю матчу

Перша ліга, 23 тур. 23 квітня 2021 р. Початок о 17:00. «Авангард», м. Луцьк

Офіційні особи матчу:
Арбітр: Олександр Кальонов (Івано-Франківськ)
Асистенти арбітра: Андрій Лібстер (Луганськ), Олександр Матяш (Полтава)
Четвертий арбітр: Сергій Подригуля (Луцьк)
Спостерігач арбітражу: Мирон Біць (Львів)

Форма команд у чемпіонаті:
«Волинь»: 20 матчів, 10 перемог, 6 нічиїх, 4 поразки, м’ячі: +27-14, 36 очок, 6 місце
«Альянс»: 21 матч, 9 перемог, 5 нічиїх, 7 поразок, м’ячі: +25-19, 32 очки, 8 місце

Попередні матчі команд:
10 квітня. «Металіст 1925» 1:1 «Волинь»
10 квітня. «Полісся» 1:2 «Альянс»

Найкращі бомбардири команд:
«Волинь»: Богдан Оринчак (6 голів)
«Альянс»: Сергій Загинайлов (5 голів)

Дисквалфіковані:
немає – В’ячеслав Піднебенной, Валерій Рогозинський (усі – перебір жовтих карток)

Суперник: ФК «Волинь» (Луцьк)
Рік заснування – 1960 р. (попередні назви: “Торпедо”, СК “Луцьк” та СК “Волинь-1”)
Кольори клубу – білий та червоний
Домашній стадіон – “Авангард” (м. Луцьк, пр-т Перемоги 7а, вміщує 12 080 глядачів)
Генеральний директор – Євгенія Жуховицька
Головний тренер – Василь Сачко
Офіційний сайт – fcvolyn.net

Історична довідка:
ФК “Волинь”
створено у 1960-му році після розширення другого дивізіону Чемпіонату СРСР. Перший успіх за часів Радянського Союзу датується 1975-м роком, коли СК “Луцьк” став бронзовим призером Чемпіонату УРСР. А от у 1989-му луцька команда, випередивши чернівецьку “Буковину” та тернопільську “Ниву”, стала чемпіоном України.
У Чемпіонатах України “Волинь” проводить 30-й сезон. 16 з них “хрестоносці” грали у Вищій лізі, 14 (з нинішнім) – у Першій. Більше за всіх “Волинь” тренував Віталій Кварцяний (19 сезонів, з яких 12 поспіль), а свій перший сезон навесні 1992-го року “біло-червоні” провели під керівництвом Мирона Маркевича. Саме перший Чемпіонат України був найбільш успішним для “Волині”, тоді команда посіла почесне п’яте місце.
За підсумками сезону 2001/2002 рр. підопічні Віталія Кварцяного, який тоді був головним тренером та президентом клубу, посіли перше місце у Першій лізі та вийшли до Вищої, а вже там одразу фінішували шостими (другий показник після сезону 1992-го р.) та дійшли до півфіналу Кубка України. У тому Чемпіонаті лучани двічі обіграли донецький “Шахтар” (2:0 та 3:1) та одного разу київське “Динамо” (1:0).
У травні 2017-го року через борги перед колишнім футболістом Сашею Стевічем команду було позбавлено шести очок, що і стало для “Волині” фатальним – команда втратила можливість залишитися в Прем’єр-Лізі на наступний сезон.
У різні часи за команду виступали такі відомі футболісти, як Олег Лужний, Анатолій Тимощук, Роман Максимюк, Євген Хачеріді, Марко Девич, Василь Сачко, Папа Гуйє та інші.
За підсумками сезону 2016/2017 рр., посівши останнє, 12-те місце у таблиці, “Волинь” вперше за сім років вилетіла до Першої ліги. Дебютна спроба повернутися до елітного дивізіону виявилася вкрай невдалою, у сезоні 2017/2018 рр. команда посіла 13-е місце серед 16-ти учасників турніру та ледве уникла вильоту до Другої ліги.

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Волинь” завершила на п’ятому місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула 17 перемог, шість разів зіграла внічию та сім програла (57 очок, різниця забитих та пропущених м’ячів – 57-36).

Історія протистоянь:
Перший та поки що єдиний матч між командами пройшов 21 жовтня 2020 року у Охтирці. Тоді «Альянс», ледь оговтавшись від спалаху коронавірусу у своїх рядах, що майже на місяць вибила команду з колеї, зумів нав’язати боротьбу супернику, втім, яка не змогла реалізуватися у голи. «Волинь» же в свою чергу зуміла використати свої моменти та забити два голи, які і принесли лучанам перемогу. Відзначимо, що саме у тій грі за «Альянс» дебютував колишній «хрестоносець» – Євген Неплях.

Напередодні матчу:
Матч «Волині» та «Альянсу» – це зустріч безпосередніх сусідів у турнірній таблиці, адже відстань між липоводолинянами та лучанами складає чотири очки, як і прогалина «Волині» від зони УПЛ. Тому в цьому матчі ніхто не збиратиметься поступатися, бо задачі у команд, хоч і різні, але все ж при позитивному результаті цього матчу можуть бути виконані: «Альянс» бажатиме піднятися у турнірній таблиці вище, а «Волинь» – надолужити відстань від трійки призерів за рахунок календарних матчів. Втім, до матчу липоводолиняни підходять не без втрат. Валерій Рогозинський та автор голу у Житомирі В’ячеслав Піднебенной не зможуть допомогти команді через дискваліфікацію. Проте, більшість травмованих гравців (Осадчий, Герт, Медведєв, Важинський) інтенсивно працювали на нещодавньому тренуванні «Альянсу», тому сподіваємося побачити їх на полі у Луцьку!

Пресслужба ФК «Альянс»