Sport Arena в співпраці зі знаменитою італійською компанією Wyscout називає символічну збірну стартового туру Другої ліги сезону-2019/20.

Тренер туру – Юрій Ярошенко (Альянс)

Південно-західна група Другої ліги подарувала нам прекрасний матч – друге місце проти першого, очне протистояння лідерів. Зрозуміло, що Кристал, який мав +5 очок переваги над найближчими переслідувачами, в випадку виїзної перемоги йшов би в відрив. Але дебютант ПФЛ, єдиний професіональний клуб Сумщини, повернув інтригу навколо першого місця та значно загострив медальну боротьбу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер липоводолинського Альянсу Юрій Ярошенко. Його підопічні переграли прямого конкурента в боротьбі за вихід у Першу лігу – херсонський Кристал – із рахунком 2:0, зберігаючи чисте друге місце в Групі Б та скоротивши відставання від лідера.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Кристал все ще не програвав у цьому чемпіонаті, підійшов до останнього туру першого кола найрезультативнішим клубом із 7 перемогами поспіль. Для Альянсу, як новачка Другої ліги, ця зіграна команда мала стати справжнім випробуванням, а заодно – лакмусовим папірцем рівня амбіцій і можливостей.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до протистояння в бойових складах, але мали втрати. У Альянсу це найдосвідченіший форвард Загинайлов (він уже давно в лазареті), у Кристалу – опорник Кучер, який через перебір карток не міг взяти участь у матчі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тут треба віддати належне тренерському штабу Альянсу: у минулому турі, не в ущерб результату, липоводолиняни провели ротацію половини стартового складу! Зокрема, порівняно з виїздом у Миколаїв, на матч проти Кристалу Важинський замінив у воротах Литвиненка, Меженський праворуч у захисті – Осадчого, після відпочинку повернулася пара центрбеків Медведєв – Пікуль (у матчі з першоліговим резервом грали Шевченко – Дугієнко), а на вістрі атаки Сулейман замінив Анцибора.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Альянс використовує схему із чотирма захисниками, трьома центрхавами, двома вінгерами та єдиним форвардом на вістрі (залежно від фази гри, це 4-2-3-1 або 4-1-4-1). У матчі з Кристалом трійка атакувальних півзахисників господарів постійно включала швидкість, сольні рейди братів Шараїв і Сидоренка розтягували задню лінію гостей, а ефективні підключення флангових захисників давали кількісну перевагу й націлені передачі на хід. Окремо вгадав тренерський штаб із Сулейманом – форвард виконав поставлені завдання по пресингу та підбираннях, агресивно діяв на чужій половині.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після дещо невдалого старту Альянс взяв лідерський курс – це вже дев’ята перемога дебютанта ліги поспіль із загальним рахунком 30:5! Приймаючи своїх суперників не в Липоводолинському районі, а в обласному центрі, цей клуб виграв шість домашніх матчів із семи при одній нічиїй. Як наслідок, Суми тепло прийняли новачків професіонального футболу – в середньому, на домашніх матчах Альянсу збирається більше 2600 фанів на гру, а в матчі проти лідера їх підтримувало 3350 вболівальників. І це також їхня вагома перемога.

Лауреат 11-го туру в номінації Тренер тижня в Другій лізі:
Юрій Ярошенко (Альянс)
Середній бал — 4,8

Нападник – Фарид Сулейман (Альянс)

Минулий тур Сулейман розпочав у запасі, замінивши героя матчу з МФК Миколаїв-2 Анцибора вже наприкінці гри, коли діло було зроблено. Як виявилося, ця ротація допомогла Фариду на свіжості видати потужний матч проти Кристалу. Він скористався передачею В.Шарая та відкрив рахунок, а міг забивати ще тричі. Після одного із ударів форварда відбитий воротарем Кристалу м’яч дістався Я.Сидоренку, який закріпив перевагу Альянсу. Ще один гол Сулеймана не було зараховано. Свою місію попереду він виконав.

Правий захисник – Руслан Пісний (Альянс)

Правоногий захисник Пісний діє в Альянсі ліворуч – і виходить добре. У матчі з Кристалом Пісний, передовсім, старанно діяв у захисті (згадаймо, як він прийняв на себе дальній удар Цоя або як разом із Пікулем зупинив м’яча на лінії після його тонкого, несильного удару). А також постійно сприяв своїй команді підключенням вперед. Слід Руслана є в обох результативних комбінаціях, він неодноразового загострював гру своїми проходами з подачами.