Представляємо суперника: МФК «Металург» Запоріжжя

У сезоні 2015/16 років ТОВ «ПФК „Металург-Запоріжжя“» було розформовано через відсутність фінансування та відмову власників від клубу. Станом на 2016 рік клуб був знятий з усіх змагань під егідою ФФУ, а Запоріжжя втратило єдиний професіональний футбольний клуб. Тим часом, запорізький аматорський футбольний клуб «Россо-Неро», що виступав в регіональних футбольних змаганнях, готувався до подання документів для атестації до Другої ліги, що і було зроблено в середині наступного року. Через кілька місяців, коли почався процес ліквідації «Металурга» (осінь 2015 року), засновники «Россо-Неро» заявили про готовність взяти найстаріший клуб міста на свій баланс та пожертвувати своїм проектом задля порятунку «Металурга», але домовитись не вдалось. 26 березня 2016 року в Запоріжжі відбулося засідання суспільної організації «Металург назавжди», на якому було прийнято рішення про перейменування «Росо Неро» на «Металург». На тому ж засіданні колектив перейняв клубну символіку та кольори «Металурга». 17 червня «Металург» отримав атестат на участь у Другій лізі сезону 2016—2017. Провівши два сезони у Другій лізі України та встановивши два антирекорди з кількості пропущених м’ячів, 6 червня 2018 року клуб припинив своє існування, отримавши відмову від Атестаційного комітету Федерації Футболу України у виданні атестату на участь у Другій лізі на сезон 2018/2019.

Паралельно з існуванням старого «Металургу» у травні 2017 року міський голова Запоріжжя Володимир Буряк заявив про намір створити муніципальний футбольний клуб «Металург». При цьому чиновник заявив, що комплектуватися новий клуб буде з випускників дитячої футбольної школи «Металург» (Запоріжжя). 31 травня 2017 року на сесії Запорізької міської ради було прийнято рішення про створення та фінансування КП «Міський футбольний клуб „Металург“». На початку серпня 2017 року «муніципали» провели свій перший матч, у якому з рахунком 19:0 обіграли «Легіон». У листопаді 2017 року стало відомо про плани керівництва клубу пройти атестацію для участі команди в Другій лізі чемпіонату України сезону 2018/19 років.

Влітку 2018 року клуб став професійним та розпочав виступи у групі «Б» Другої ліги. Завершив «Металург» сезон другим місцем групи, що давало право зіграти у перехідних матчах та бронзовими медалями. У матчах за право участі у Першій лізі «металурги» поступилися волочиському «Агробізнесу» та мали залишитися ще на рік у Другій лізі. Відзначимо, що саме з «Металургом» у Запоріжжі «Альянс» мав проводити свій перший матч на професійному рівні. Але, через зняття київського «Арсеналу» з розіграшу Першої ліги його місце зайняв саме «Металург». Сезон у другому ешелоні українського футболу «металурги» провели не дуже добре: виліт з Кубку на першій же для себе стадії 1/32 фіналу, 6 перемог та 4 нічиї у 30 матчах Чемпіонату. Як результат, 15 місце з 16 та другий рік поспіль участь у перехідних матчах. Тепер уже – щоб зберегти місце у Першій лізі.