Наш суперник ФК “Горняк” Кривий Ріг

ФК”Альянс” 10 листопада зіграє на виїзді з командою “Гірник” Кривий Ріг . Перша гра закінчилась з рахунком 3:2 на користь Липоводолинців.

Історія:

Футбольна команда «Гірник» — дітище промислового гіганта «Криворізький залізорудний комбінат». Це одне з найбільших в Україні підприємств із видобутку залізорудної сировини.

Багато років колектив із змінним успіхом виступав в першості Дніпропетровської області. Були як падіння, так і зльоти. У 1999 році команда стала чемпіоном і володарем Кубка Кривого Рогу, була фіналістом Кубка Дніпропетровської області, а також виграла першість України серед підприємств концерну «Укррудпром». У 2001 і 2002 роках — чемпіон Дніпропетровської області. У 2002 і 2003 роках футболісти комбінату ставали переможцями міжнародного турніру «Кубок країн СНД» серед команд підприємств гірничодобувної промисловості України, Росії і Казахстану. У 2003 році криворізькі футболісти вибороли третє місце в аматорському чемпіонаті України і стали фіналістами Кубка Міністерства промислової політики.

Навесні 2004 року «Гірник» взяв участь в чемпіонаті України серед КФК, а восени отримав право представляти Кривий Ріг в першості України серед команд другої ліги. У дебютному сезоні 2004/05 криворіжці посіли 13 місце в групі «Б», у 2005/06 — 11 місце, 2006/07 — найвище досягнення в другій лізі — 6 місце, сезон 2007/08 років криворіжці закінчили на 14 місці.

У період літнього міжсезоння 2008 року лави криворізького клубу поповнили досвідчені футболісти. Результат не змусив на себе довго чекати. На старті сезону 2008/09 ФК «Гірник» став головним відкриттям чемпіонату. Команда кілька разів очолювала турнірну таблицю і постійно перебувала в трійці лідерів. Команда з Дніпропетровської області мала підстави розраховувати на підвищення в класі, проте фінансова криза завадила стабільному фінансуванню клубу.

Футбольна команда — частина спортивного клубу «Гірник», де культивують також греко-римську боротьбу, регбі і тайський бокс. Резерв для клубу готує Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Гірник».