Наш суперник ФК”Чорноморець-2″

Неділя, 27 жовтня 2019 року. м. Одеса. Стадіон СОК «Люстдорф», 13:00.

«Чорноморець-2» (Одеса) – «Альянс» (Липова Долина)

Матч першого кола: 0:4, голи: В. Шарай, 7, пен, Я. Сидоренко, 27, 46, Піднебенной, 64

«Альянс» всуху виграв два останніх матчі, і поки його конкуренти будуть грати між собою, вирушить в Одесу на матч проти суперника, якого розгромив у першому колі. «Чорноморець-2» під керівництвом нового старшого тренера – Андрія Ущаповського – програв у Нікополі. Зважаючи на турнірну ситуацію (всього +3 очка від останнього місця), також має грати на результат.

Історія

Футбольний клуб «Чорномо́рець» Одеса — український футбольний клуб з міста Одеса, що виступає в першій лізі, офіційною датою заснування якого вважається 1936 рік, що робить його найстарішим професіональним футбольним клубом міста. Протягом своєї історії клуб мав також інші назви: «Динамо» (1936–1939), «Харчовик» (1940, 1944–1950, 1955–1957), «Спартак» (1941) та «Металург» (1955–1957). Від 1958 року футбольний клуб носить назву «Чорноморець» з якою виступає дотепер. Клуб брав участь у 53-х чемпіонатах СРСР, з них у вищому дивізіоні — відіграв 26 сезонів, 24 сезони у другому за силою дивізіоні та 3 у третьому дивізіоні, а також у 45 розіграшах кубку СРСР. «Чорноморець» один зі учасників першого чемпіонату України, де виступає дотепер. В українські першості одеський клуб узяв участь 22 рази, 18 з яких у вищому дивізіоні, а чотири у першій лізі. Найбільшим досягненням команди за історію стало двічі здобуття титулу срібного призеру української вищої ліги у 1995 та 1996 роках, а також здобуття третього місця у вищій радянській лізі 1974 року. Також команда неодноразово здобувала кубок України, зокрема стала першим його володарем у 1992 році та вдруге його виграла у 1994 році. У розіграші кубку СРСР найбільше досягнення клубу це вихід до півфіналу турніру у 1966 році. Також клуб здобув у 1990 році Кубок Федерації футболу СРСР, ставши його останнім володарем.

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році «Чорноморець» опинився у першому дивізіоні українського чемпіонату[A 1]. Саме кінець 1980-х — перша половина 1990-х вважається розквітом команди. Саме у ті часи клуб здобув найбільше кількість своїх найсерйозніших призів. Саме у 1990-ті команда здобувала своє найбільше досягнення у міжнародних турнірах — двічі дійшла до 1/16 фіналу Кубку УЄФА та один раз дійшла до 1/16 фіналу Кубку володарів кубків УЄФА. У різні роки за команду виступали відомі радянські та українські футболісти, такі як Стефан Решко, Леонід Буряк, Ігор Бєланов, Олексій Гай, Іван Гецко, Тимерлан Гусейнов, Олександр Косирін, Валерій Лобановський, Василь Москаленко, Олександр та Юрій Никифорови, Валерій Поркуян, Олег Суслов, Ілля Цимбалар тощо.

Домашні матчі клуб проводить на Центральному стадіоні «Чорноморець», місткість якого складає понад 34 тисячі глядацьких місць. До структури клубу також входять два спортивно-оздоровчі комплекси, «Люстдорф» та «Відрада», клубна академія, СДЮШОР імені А. Ф. Зубрицького, а також клубний музей. У складі клубу діють декілька футбольних команд: основна, молодіжна (U-21), юнацька (U-19), фарм-клуб «Чорноморець-2», «Чорноморець-кадети» (міський чемпіонат) та команди спортивної школи різного віку. Посаду президента клубу займає український підприємець Леонід Клімов, віце-президент — колишній футболіст Віктор Гришко, спортивний директор — Руслан Гілазєв, головний тренер — Остап Маркевич, директор СДЮШОР — Владислав Зубков[1].