Наш суперник ФК “Балкани”

– 2007 – Історія нашого клубу почалася в 2007 році. Почалася жартома, заявивши ветеранам Зарянского футболу, тим кому не дісталося місця у складі футбольної команди що діяла на той момент (справа в тому що в селі діяла і діє ще одна футбольна команда). Але в нашому населеному пункті настільки популярний футбол, що на   п’ять з половиною тисяч жителів успішно функціонують два футбольні клуби, причому обидві команди віддають пріоритет місцевим вихованцям.

Аматорський період (2007—2016

Команда заснована в 2007 році під назвою «Зоря». Це сталося завдяки ініціативи депутата обласної ради, голови фермерського господарства «Балкани» Златова Миколи Родіоновича. Основну частину команди складали ветерани, бронзові призери Одеської області 2000 року. Але того ж року змінила назву на «Балкани».

Свій футбольний шлях почала з першості Саратського району і неодноразово ставала його чемпіоном. У 2013 колектив вперше у своїй історії виграв чемпіонат Одеської області, а в 2014 році дебютував у чемпіонаті України серед аматорів.

Щоб стати чемпіоном країни серед аматорів, «Балканам» знадобилося лише два роки: вже в 2015 році вони зуміли зійти на п’єдестал, ставши четвертим в історії Одеської області клубом (після «Дністра», «Івана» та «Бастіону»), що досягав цієї вершини.

У тому ж 2015 році в статусі аматорських чемпіонів «Балкани» вперше були включені до Кубку України. Обігравши в попередньому раунді клуб другої ліги стрийську «Скалу», в 1/16 фіналу аматорський колектив зустрівся з фіналістом Ліги Європи УЄФА дніпропетровським «Дніпром», де до 84 хвилини утримували рахунок 0:0 у багатьом завдяки воротарю команди — Олексію Паламарчуку. Але поступилися з рахунком 0:1 після голу Руслана Ротаня.

Під час тренувальних зборів у 2016 році «зорянці» перемогли клуб з Першої Ліги України — «Миколаїв» за сумою двох матчів. А також клуби з Молдови, зокрема і 13-и разового переможця Чемпіонату Молдови — «Шериф».

У чемпіонаті країни серед аматорів 2016 року, пройшли свою групу перемогли, в чертьфіналі турніру «Таврію-Скіф». А потім подолали в півфіналі за сумою двух матчів «Врадіївку». А в фіналі перемогли «Агробізнес». Автором переможного голу на 104 хвилині став капітан команди Олександр Райчев. Таким чином «Балкани» стали першою командою в історії якій вдалося виграти чемпіонат України з футболу серед аматорів двічі поспіль.

Професіональний етап

Улітку 2016 року «Балкани» отримали професіональний статус та були заявлені до Другої ліги. Того ж року клуб отримав нагороду УЄФА за 3 місце в номінації «Найкращий клуб». Перший матч на професіональному рівні зіграли з горностаївським «Миром». Матч завершився нульовою нічиєю[. Першу перемогу «Балкани» здобули в другому турі, перемігши «Поділля» з рахунком 5:1