Наш соперник ФК”Гірник-спорт” місто Горішні-Плавні

Футбо́льний клуб «Гірни́к-Спорт» — український футбольний клуб з міста Горішні Плавні Полтавської області. Виступає в Першій лізі чемпіонату України. Фіналіст Кубка Ліги 2010, переможець Другої лiги сезону 2013/14.

Колишні назви: «Локомотив» (1989—1992), «Гірник» (1993—1995).

Історія:

Про те, як «Гірник-Спорт» отримав нинішню назву, ходить чимало легенд. Насправді все було так. У 1960-му ентузіасти-комсомольці заклали першу капсулу в будівництво Комсомольська-на-Дніпрі, а вже в 1962 році повальне захоплення футболом в країні екстраполювати в новоспечених місті в команду «Гірник», створену працівниками комбінату. Більше 20 років команда вважалася найсильнішою в місті, виступати за яку було дуже престижно. Вона пограла в усіх турнірах, які проводилися на той момент на республіканському рівні. У 88-му Полтавський ГЗК отримав право розподіляти кошти на розвиток спорту по цехам, першим на цю ініціативу відгукнувся залізничний. Так з'явилася команда «Локомотив», 60% якої склали гравці «Гірника», які отримали запрошення пограти в новому клубі. Крім того, залізничники отримали можливість запрошувати до своїх лав більше якісних футболістів. Але все ж, через пару років команда вирішила повернутися до своїх витоків, знову «злившись» з «Гірником». А подавши заявку на участь в змаганнях другої ліги в 1994-му, було прийнято рішення додати приставку «Спорт»  з тим, щоб команду ні з ким вже точно не переплутали. З тих пір клуб є незмінним учасником змагань професійних команд.
Комсомольскій клуб по праву може називатися старожилом другої ліги. У першості України ФК «Гірник-Спорт» дебютував в 1995. Того року в групі «Б» виступала 21 команда. Після закінчення сезону 1995/96 з турніру вилітали відразу п'ять клубів. Дебютанту змагань «великого» футболу вдалося зачепитися за рятівне 16-е місце. Головне завдання на сезон - збереження «прописки» - була виконана. А вже в наступному році «Гірник-Спорт» покращив результат. Завершивши першість на 14-му місці, команда підняла планку досягнень. За підсумками сезону 1997/98 «Гірник-Спорт» зробив серйозний прорив: по турнірних сходах команда з Комсомольська піднялася відразу на десять позицій і тепер фінішувала четвертою. Наступного року (сезон 1998/99) клуб повторив досягнення. Обидва рази «Гірник-Спорт» на серйозну як для цього клубу висоту виводив тренер Анатолій Думанський ...
 На підвищення в класі «Гірник-Спорт» ніколи не претендував. Керівництво клубу раніше не ставив завдання вийти до першої ліги. Швидше за клуб виконував соціальну місію - забирав дітей з вулиці в свою школу, де завжди виховувалося понад 10-ти вікових категорій, розвивав спортивну інфраструктуру в місті, давала шанс розкритися на професійному рівні власним вихованцям.
І ось коли був побудований власний затишний стадіон на 2500 тисяч глядачів, кілька полів зі штучним і натуральним покриттям, чітко налагоджена футбольна вертикаль від шестирічних хлопців до професійної команди, вишколені все клубні служби, президент клубу Петро Каплун прийняв рішення піти далі в розвитку клубу. На пост головного тренера був запрошений відомий український фахівець Ігор Жабченко, перед яким було поставлено завдання потрапити в першу п'ятірку другої ліги за підсумками самого непередбачуваного і інтригуючого сезону в другій лізі, вперше в історії складався з однієї групи.  Тим більше, фундамент для цього був закладений - відразу ж після свого приходу в клуб в лютому 2013-го «Гірник-Спорт» виграв втішний FavBet-турнір другої ліги.  Наскільки була виконана поставлена ​​задача, все вже знають - «Гірник-Спорт» за підсумками сезону 2013/14 буквально на прапорці виграв «золото» чемпіонату, переписавши ряд клубних і рекордів ліги. Підвищившись у класі, від «гірників» віддані вболівальники, яких в Комсомольську помітно додалося, з нового сезону будуть вимагати від команди тільки перемог. Та й самі футболісти навряд чи погодяться перервати свою безпрограшну серію в офіційних матчах, яка почалася в далекому жовтні 2013-го.