Матч «Альянсу» та «Кристалу» закривав осінню частину чемпіонату у Першій лізі

5 грудня 2020 року. Перша ліга. Перенесений матч 5 туру. Суми, «Ювілейний». 13:00. Матч без глядачів.
«Альянс» (Липова Долина) 1:0 МФК «Кристал» (Херсон)
Гол: Пісний ‘76

«Альянс»: Важинський, Медвєдєв, Пікуль (к), Пісний, Рогозинський, Лебеденко, Піднебенной (Шарай С. ‘66), Ярошенко (Лучик ‘80), Агапов (Меженський ‘90+1), Шарай В. (Осадчий ‘88), Зубков (Сидоренко ‘58).
«Кристал»: Восконян, Малиш (Кучер ‘86), Крутін, Лаптєв, Карась, Чернишов (Головкін ‘83), Цой (Бондаренко ‘83), Бородай, Мартян (Клюєв ‘83), Гливий, Барладим.
Попередження: Ярошенко (‘26) – Бородай (‘66).

Матч «Альянсу» та «Кристалу» закривав осінню частину чемпіонату у Першій лізі, адже усі інші перенесені матчі відбудуться вже навесні 2021 року. До речі, останній матч у році для себе команди проводять між собою вже не вперше. Минулого року «Альянс» та «Кристал» 22 листопада провели для себе останній матч у 2019 році, та як виявилося, заключний у Другій лізі того сезону. Тоді команди конкурували між собою та у турнірній таблиці йшли дуже щільно. Настільки щільно, що долю другої прямої путівки до Першої ліги вирішив гол херсонця Івана Гливого, який той забив у матчі в Сумах. Але з тих пір у чемпіонаті команди виступали по-різному: «Альянс» займає найвище місце серед колективів, що грали у групі Б Другої ліги сезону 2019/2020 та у разі перемоги над «Кристалом» підіймався на восьме місце. А ось херсонці замикали турнірну  таблицю з чотирма пунктами та у разі звитяги у Сумах могла лише скоротити відставання від 15-го «Авангарду».

Обидві команди підходили до матчу з кадровими втратами: господарі, окрім розставання з Дугієнком та Єсипом, не могли розраховувати на Загинайлова, який через перебір жовтих карток пропускав гру та Непляха, який отримав ушкодження у грі з «ВПК-Агро». У «Кристалу» не виявилося навіть в заявці Ігоря Семенини, а також Сергія Цибульського і Миколи Жовтюка.

Напевне, легкий мороз, який того дня стояв у Сумах, змусив гравців чимало рухатися на полі та створювати моменти вже з перших хвилин. Тим паче, не можна сказати, що «Кристал» приїхав відбувати номер та сподіватися на нічию. Навпаки, на початку гри гості періодично створювали небезпеку біля воріт господарів. «Альянс» же мав менше моментів, проте вони були гостріші та більше претендували на статус гольових. Спочатку Владислав Шарай небезпечно прострілював, а потім Піднебенной міг замикати подачу зі штрафного Ярошенка. Але якщо у першому моменті м’яч став володінням воротаря Восконяна, то у другому досвідчений півзахисник не влучив у ворота. А згодом Зубков метрів з дванадцяти прошивав голкіпера гостей, але той парирував удар. Втім, господарі вичікували та продовжували створювати момент за моментом в нагоді вразити ворота гостей. Але, у першому таймі голів не було, рахунок завершився з рахунком 0:0.

Друга половина матчу розпочалася так само, як закінчилася перша: «Альянс» створював, але ігровий снаряд все не йшов у ворота. Спочатку воротар гостей перевів на кутовий удар зі штрафного від Ярошенка, а потім Агапов не зумів приборкати м’яч та пробити по воротам. Далі Пісний мав момент прямо у воротарському майданчику, але з його ударом впорався Восконян. Але все ж Руслану гол вдався. На 76-ій хвилині Сидоренко відкотив м’яча у карному майданчику на Руслана, той дещо змістився поближче до воріт та прошив воротаря потужним ударом під поперечину. Тут же Восконян не зміг врятувати свої володіння від недоторканності, хоча і був готовий до удару.

Далі «Альянс» міг подвоїти перевагу: Сидоренко метрів з двадцяти з відскоком пробивав по воротам, проте повторити гол Пісного у ворота «Миколаєва» не вдалося, голкіпер з цим ударом впорався.

На цьому і завершився останній матч нашої команди у 2020 році. «Альянс» переміг «Кристал» з рахунком 1:0! Ця перемога дозволила посунути «Оболонь» з восьмого місця та скоротити відставання від групи лідерів, адже тепер відстань до третього місця складає лише п’ять очок. Також враховуємо те, що «Альянс» матиме два перенесених матчі: з «Металістом 1925» – 15 березня, а з «Поліссям» – 12 травня.