Історія ФК «Альянс» (Липова Долина)

ФК «Альянс» (селище міського типу Липова Долина, Сумська обл.)

Рік заснування: 2016

Президент: Демченко Сергій Іванович

Головний тренер:  Ярошенко Юрій Миколайович

Тренер:  Каліненко Андрій Петрович

Стадіон: “Ювілейний” (Суми) , “Нафтовик” (Охтирка), «Альянс-Арена» (Байрак, Липоводолинський район)

Досягнення:

Переможець другої групи обласної першості 2016 року.

Бронзовий призер чемпіонату Сумської області 2017 року.

Чемпіон Сумської області 2018 року.

Володар Суперкубку Сумської області, кубку імені Геннадія Свірського 2019 року.

3-те місце групи Б Другої ліги України сезону 2019/2020 років.

Чвертьфіналіст Кубку України сезону 2019/2020 років.

Липоводолинський «Альянс» було засновано 2016 року. Свій перший матч команда провела 21 травня цього ж року в рамках першості Сумської області проти «Лебединця» з Лебедина. В підсумку «Альянс» взяв золоті медалі першості, випередивши краснопільский «Явір» та ФК «Тростянець». З 2017 року команда брала участь у вищій лізі чемпіонату Сумської області. Перший розіграш «Альянс» завершив на третьому місці, а роком пізніше став чемпіоном.

2018 року «Альянс» заявився на чемпіонат України серед аматорів. У своїй групі команда зайняла третє місце, пропустивши вперед миколаївську «Вікторію» та «ЛНЗ-Лебедин», а на стадії 1/4 плей-оф поступився майбутньому чемпіону «ВПК-Агро».

2019 рік видався особливо урожайним на події для клубу. Незважаючи на виліт у плей-оф, наша команда стала володарем кубку імені Геннадія Свірського та Суперкубку Сумської області, а літом того року клуб отримав статус професійного та почав виступи у Другій лізі. В достроково завершеному розіграші сезону 2019/2020 команда зайняла третє місце у групі Б та у стикових матчах з запорізським «Металургом» виборола право виступати у Першій лізі сезону 2020/2021. У першому розіграші національного кубку «Альянс» зупинився у двох кроках від фіналу, поступившись на стадії 1/4 фіналу прем’єрліговому ФК «Маріуполь» з рахунком 2:4.