Історія ФК «Альянс» (Липова Долина)

Головний тренер команди «Альянс» із міста Липова Долина Юрій Ярошенко познайомив любителів футболу зі своєю командою та розповів про клубні амбіції в чемпіонаті України серед аматорів.

Нове ім’я в футболі Сумщини – липоводолинський «Альянс». Він стрімко ввірвався у когорту найсильніших в області, а тепер успішно стартував і в чемпіонаті України серед аматорів. Воно й не дивно: очолює команду-дебютанта ААФУ Юрій Ярошенко, в минулому – відомий футболіст, який привертав увагу навіть київського «Динамо», а потім – один із найавторитетніших вітчизняних тренерів по роботі з молоддю, фахівець, який працював у академіях «Шахтаря», «Металурга» (Донецьк) та ФК «Маріуполь». У послужному списку цього тренера – робота з професіональними клубами аж до Першої ліги.

Серед підопічних Ярошенка в «Альянсі» – чимало тих, хто грав під його керівництвом у попередніх командах. Авторитетні гравці з досвідом виступів у ПФК «Суми», сумській «Барсі», «Агробізнесі-TSK». Тож не дивно, що значно посилений «Альянс» наразі йде другим у Групі 2 Чемпіонату ААФУ. Знайомство із командою ми попросили провести її головного тренера…

– Юрію Миколайовичу, команда у вас бойова, і, напевно, особливість її полягає в тому, що більшість футболістів пройшла через ваші тренерські руки…

– Мабуть, так…

– Як формували цей колектив? Скільки часу було для того, щоб зібрати команду, чи мали можливість провести збори перед стартом на всеукраїнському рівні?

– Ми зустрілись з нашими керівниками, які запросили мене на роботу, на початку лютого 2018 року. Команда була сформована. Єдине – дійсно треба було пройти гарні збори. І керівники це організували – ми їздили готуватися на Закарпатті. У цьому плані виглядали непогано.

Ну і всі ж прекрасно розуміють, що колектив буде сильнішим тоді, коли буде поставлена селекційна робота. Тому ми провели точкове підсилення. Запросили Олександра Медведєва, який був і у мене в «Сумах», а потім грав за «Інгулець». Це мій вихованець. Прийшов Сергій Приходько, у якого була травма і він був нікому не потрібний, а гравець також зі школою, грав за «Суми», «Іллічівець». Ми його відновили, і зараз він виглядає дуже непогано.

Група атаки – те ж саме, зібрали провідних гравців із Ромнів. На жаль, помер президент ФК «Агробізнес-TSK» Геннадій Свірський, припинив виступи цей амбітний клуб. Тож ми взяли хлопців звідти, і на сьогоднішній день вони нам допомогли. Це складові нашого гарного руху вперед.

– Команда виступає і на обласному рівні, і на всеукраїнському. Як це розподіляєте, чи не перетинаються у вас графіки?

– Так, на область у нас йде друге коло, «Альянс» веде напружену боротьбу з «Вікторією», «LS Group» та іншими сильними суперниками за найвищі місця. Наразі лідируємо при рівності очок за додатковими показниками. Граємо двічі на тиждень: в середу – область, в суботу – аматори.

– Ви очолювали обласну команду професіоналів, і, напевно, вже тоді сформували свою думку відносно футболу Сумської області. Що зараз бачите зсередини? Чемпіонат області витримує конкуренцію?

– Буду відвертим: на обласному рівні дуже багато проблем. У першу чергу, це організація: футбольна інфраструктура та суддівство. Буває, що тяжко дивитися на це. Тим не менш, є реалії, від яких треба відштовхуватися – все можна зрозуміти. В цілому ж, реалії в чомусь навіть перевершили очікування. Від деяких команд не чекав такого рівня. Для нас це теж пізнавально та дуже цікаво.

– Напевно, на область у вас немає інших завдань окрім як боротися за чемпіонство?

– Природно, ми ставимо високі завдання. Від самого початку обговорювали це з керівниками. Дуже хочемо побудувати хороший перспективний футбольний колектив, який би розвивався та рухався вперед. У клуба поліпшується інфраструктура: як раз 15 вересня ми будемо грати дома з Вікторією, і у нас буде відкриття свого стадіону зі штучним покриттям останнього покоління. Очікуємо 2-3 тисячі вболівальників. Обіцяють зробити і поле з природнім газоном. Стадіон з освітленням, він однозначно буде підходити під критерії Другої ліги. Є хороші задумка, йде їхня реалізація. Президент клубу чудово розуміє всі ці речі, тому розвиток клубу йде гармонійно та за планом.

– Розкажіть про ваш клуб. Хто його очолює та як ви дали згоду перейти сюди після роботи в Першій лізі, найкращих академіях України?

– Керівники клубу – Іван Олександрович Демченко та Сергій Іванович Демченко. Це фінансовий директор та президент клубу, батько й син. Ще коли я працював в Сумах – чув, що в Липовій Долині є молодий президент, який хоче утворити команду, яка б розвивалася та зростала.

За три роки вони пройшли хороший шлях не тільки побудови команди, але й побудови інфраструктури та здобуття результату. Вони починали у другій групі чемпіонату області, потім вийшли в першу та відразу в першому ж сезоні завоювали бронзові медалі. Мені зателефонували, коли я допомагав Руслану Забранському у першоліговому МФК «Миколаїв», десь у вересні минулого року, та запитали, чи є у мене бажання попрацювати з цією командою.

Я уточнив, які цілі та завдання у клубу та команди. Якщо ставити завдання підвищення та розвитку, то мені було б цікаво. Тим більше, я працював там у ПФК «Суми» та «Барсі», знав багатьох футболістів, які представляли «Альянс». Потім якраз грали Миколаїв з Охтиркою, тож до мене приїхав президент клубу – зустрілись, поспілкувались години дві, торкаючись усіх тем. Мене завірили, що клуб буде рухатись лише вперед, буде завдання – аматори, потім – Друга ліга.

Не все так швидко: ми навіть цього року ще не планували виступати по аматорах, а думали заявитися лише на Кубок. Але апетит приходить під час їжі. Почали виступати в обласних змаганнях, підбирати колектив, побачили перспективу команди, і наш президент вирішив спробувати, як ми будемо виглядати на рівні аматорів. В принципі, не шкодую, що повернувся сюди, на Сумщину – все-таки, мені й область знайома, і хлопців є багато, з якими я працював. Дуже цікаво, та й далі буде ще цікавіше – всі головні матчі в нас ще попереду. Чекаємо їх з гарним настроєм та нетерпінням.

– Чи є можливість на сьогодні продовжувати формувати команду, когось дозаявляти, чи це вже остаточній склад?

– Ми запросили Артема Пилипенка, котрий був у київському «Арсеналі». Дозаявили Костянтина Пікуля з тернопільської «Ниви» (він був капітаном цієї команди). Ми з президентом їздили дивитись матч, коли вони грали з «Вікторією» на Кубок – він мене дуже вразив. Сподобались його ігрові здібності, по характеру можна побачити лідерські якості. Непоступливий, правильно веде єдиноборства – це добре для захисника. Дозаявили Ярослава Важинського після дуже складної операції. Здоров’я було в нього в дуже плачевному стані – тим не менш, відновили і він почав у нас повноцінно працювати у загальній групі. Перспектива теж хороша – це майстерний і молодий ще воротар. Також ми хочемо взяти Руслана Пісного, який свого часу виступав за «Агробізнес-TSK», а останнім часом був у обласних змаганнях. У нас хороший і склад, і глибина складу. Намагаємося все це регулювати, щоб навантаження розподілялось, і для них це було правильно. Також щоб гарно виглядали і на область, і на аматорів.

– Хто входить у ваш тренерський штаб?

– Мені допомагає Андрій Калиненко. Він захищав кольори сумського футболу, грав у Першій та Другій лігах за сумські та кримські команди. Дуже кваліфікований тренер, стриманий, помічник дуже гарний. Також взяли ми Ігоря Химанича – тренера воротарів із «Арсеналу-Київ», переможця Першої ліги. Забрали з ПФК «Суми» в наш штаб і лікаря-масажиста. Намагаємося працювати та рухатись вперед.

– У клубу є перспективи, потихеньку рухаєтесь до мети – професійного статусу. Цього року буде спроба подати документи на атестацію чи не поспішаєте?

– Не поспішаємо. Хочемо подивитися, як ми будемо виглядати на цьому рівні. Мені є з якими президентами клубів порівнювати, і повірте, у нас хороші перспективи із Сергієм Івановичем Демченком. До того ж, наш президент і сам у футбол грає: він поважає гравців та не втручається у тренерські справи. Команда його любить. Це дуже важливо, у нас хороше співробітництво.

Наразі ми повністю сконцентровані на виконанні наших завдань у турнірах Сумщини та ААФУ. Якщо ми будемо відповідати рівню цих турнірів, якщо чогось досягнемо, тоді будемо йти вище. Не хочеться ж бути «хлопчиками для биття», але при зрілій та розумній грі, а також всебічному розвитку клубної інфраструктури – ми обов’язково спробуємо і Другу лігу.

Для довідки:

ФК «Альянс» (Липова Долина, Сумська обл.)

Рік заснування: 2016

Президент: Демченко Сергій Іванович

Головний тренер:  Ярошенко Юрій Миколайович

Тренер:  Калиненко Андрій Петрович

Стадіон: ім. В. Окіпного (Ромни), «Альянс-Арена» (Байрак)

Досягнення:

Бронзовий призер чемпіонату Сумської області 2017 року.

Переможець другої групи обласної першості 2016 року.

Чемпіон Сумської області 2018 року.

Володар Суперкубка Сумської області 2019 року.

Володар “Кубока Геннадія Свірського” 2019 року.