«Гірник-Спорт» – «Альянс»: прев’ю матчу

Перша ліга, 25 тур. 07 травня 2021 р. Початок о 16:00. «Юність», м. Горішні Плавні. Матч без уболівальників! Трансляція: YouTube

Офіційні особи матчу:
Арбітр: Степан Лапко (Львів)
Асистенти арбітра: Сергій Дарійчук (Чернівці) та Андрій Лібстер (Луганськ)
Четвертий арбітр: Павло Плєшко (Кременчук)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ: Олексій Гордієнко (Дніпро)

Форма команд у чемпіонаті:
«Гірник-Спорт»: 23 матчі, 9 перемог, 5 нічиїх, 9 поразок, м’ячі: +34-33, 32 очки, 9 місце
«Альянс»: 23 матчі, 9 перемог, 7 нічиїх, 7 поразок, м’ячі: +28-22, 34 очки, 7 місце

Попередні матчі команд:
29 квітня. «Металіст 1925» 3:2 «Гірник-Спорт»
30 квітня. «Альянс» 1:1 «Авангард»

Найкращі бомбардири команд:
«Гірник-Спорт»: Єгор Твердохліб (5 голів)
«Альянс»: Сергій Загинайлов (5 голів)

Дисквалфіковані:
Ілля Чередниченко – Костянтин Пікуль (обидва – перебір жовтих карток)

Суперник: ФК “Гірник-Спорт” (Горішні Плавні)

Рік заснування – 1962 р. (попередні назви: “Гірник” і “Локомотив”), 1994 р
Кольори клубу – червоний та чорний
Домашній стадіон – СК “Юність” (м. Горішні Плавні, вул. Добровольського, 4, вміщує 2 500 глядачів)
Президент – Петро Каплун
Головний тренер – Ігор Жабченко
Офіційний сайт – gornyak-sport.net

Досягнення:
Фіналіст Кубку Ліги ПФЛ – 2010 р.
Бронзовий призер Першої ліги ПФЛ – 2014/2015 рр.
Чемпіон Другої ліги ПФЛ – 2013/2014 рр.

Історична довідка:
1987 року була створена команда «Локомотив», яка грала у другій лізі обласної першості.

1990 року відбулася реорганізація клубу, на базі попередньої команди було створено одразу дві: «Гірник» та «Локомотив». Для невеликого містечка функціонування двох клубів було не зовсім доречним, тому згодом було прийнято рішення об’єднати зусилля для створення однієї команди, що здатна виступати на професійному рівні. Клуби об’єдналися під спільною назвою «Гірник». Трохи згодом команда отримала приставку в назві «спорт».

Перший матч на професійному рівні відбувся у Другій лізі 6 серпня 1995 року, у якому «гірники» поступилися команді «Дружба» з рахунком 1:3. У Першій лізі дебютний матч відбувся аж через 19 років, 26 червня 2014 року, суперником був ФК «Полтава», який команда перемогла з рахунком 1:0. Загалом перший сезон для команди видався надуспішним, «гірники» до останнього вели бортьбу за срібло, що давало перепустку до УПЛ, але відстали від другої «Сталі» та в підсумку зайняли третє місце, яке, втім, залишається накращим досягненням для команди, яка виступає у Першій лізі й досі.

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Гірник-Спорт” завершив на дев’ятому місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула 12 перемог, три рази зіграла внічию та 15 програла (39 очок, різниця забитих та пропущених м’ячів – 42-48).

Сезон 2020/2021 рр.
Першу частину сезону команда завершила серед претендентів на УПЛ, займаючи четверте місце, а у 1/16 фіналу Кубку України “Гірник-Спорт” у додатковий час поступився представнику УПЛ – СК “Дніпро-1”. Проте, взимку клуб стояв на порозі припинення існування, всім гравцям було надано статус вільного агента, внаслідок чого майже повністю змінився склад. Саме в “Гірнику-Спорт” першу частину сезону провів чинний “альянсівець” Андрій Герт.

Історія протистоянь
Матч між цими командами буде четвертим у історї протистоянь. Вперше команди зустрілися 30 жовтня 2019 року в матчі 1/8 фіналу Кубку України сезону 2019/2020 на стадіоні «Ювілейний» у Сумах. Тоді блискучу перемогу з рахунком 5:3 здобув «Альянс», а Сергій Загинайлов оформив хет-трик у ворота суперника. Потім команди зустрілися 20 лютого 2020 року у Байраці в товариському матчі. Тоді голів забито не було, гра завершилася з рахунком 0:0. А останній матч датований 31 жовтня 2020 року. В грі 10 туру Першої ліги, що проходила на стадіоні «Нафтовик» у Охтирці, мінімальну перемогу з рахунком 1:0 здобув «Гірник-Спорт».

Напередодні матчу
25 тур буде багатим на протистояння команд, які близькі один до одного у турнірній таблиці. Не виключенням є і матч у Горішніх Плавнях, де зустрінуться сьома та дев’ята команди Першої ліги. Після всієї зимової круговерті, коли подальше існування клубу стояло під питанням, «Гірник-Спорт» і досі не може отямитися – у восьми матчах весняної частини в команди лише одна перемога («Кристал», 3:0) та три нічиї («Прикарпаття», «Кремінь», «Агробізнес» – усі 1:1). А у минулому матчі проти «Металісту 1925» «гірники» не змогли в більшості утримати перемогу, ведучи 2:1, а згодом пропустивши два м’ячі. Проте, не у кращій формі до матчу підходять і липоводолиняни: у дев’яти матчах навесні команда має лише дві перемоги («Нива», 4:0, «Полісся», 2:1). Але впевнена гра з лідерами, хоч яка і завершувалася нічиєю, а саме з «Агробізнесом» (1:1), «Металістом 1925» (0:0) та «Волинню» (2:2) вселяє надію у те, що «Альянс» зможе поборотися за перемогу в Горішніх Плавнях та продовжити скорочування відриву від шостої «Волині». Втім, як вже заведено, гратимуть липоводолиняни не оптимальним складом. Вперше на матч Першої ліги з капітанською пов’язкою команду виведе не Костянтин Пікуль, який отримав четверту жовту картку цього сезону у матчі з «Авангардом». Також не поїхав з командою до Горішніх Плавнів і Олександр Лебеденко, який залишився вдома через ушкодження. Тож незважаючи на кадрові втрати, ми впевнені, що наша команда зможе показати яскраву гру та підйти до двох поспіль домашніх матчів у гарному, переможному настрої!

Пресслужба ФК «Альянс»