“Альянс” – “Верес” – 2:1

Чемпіонат України з футболу, Перша ліга, 12 тур. 10 листопада 2020 року, Охтирка, стадіон “Нафтовик”.

“Альянс”: Важинський – Пікуль, Неплях, Мєдвєдєв, Пісний (Осадчий, 61), Лебеденко, Агапов (Меженський, 90+5), Ярошенко (Лучик, 82), В.Шарай (Сидоренко, 90+1), Піднебенной (Зубков, 77), Загинайлов.

Головний тренер: Юрій Ярошенко.

“Верес”: Когут – Солдат, Гончаренко, Махнєв, Нємчанінов, Тимофієнко (Дахновський, 90+1), Кучеров, Полюлях, Пасіч, Гегедош, Шестаков (Соломка, 84).

Головний тренер: Юрій Вірт

Голи: Загинайлов (51, 86) – Пасіч (10)

Попередження: Вірт (25), Пасіч (81), Кучеров (90) – Агапов (29), Ярошенко К. (66).

Вилучення: Вірт (після фінального свистка).

Матч, що проходив у вівторок у Охтирці, обіцяв бути цікавим з огляду на історію протистоянь. Вперше команду перетнулися в липні на Київщині у товариському матчі, тоді переміг «Альянс» з рахунком 3:2. Згодом жереб звів команди у 1/32 фіналу Кубку України, в якому «Верес» взяв досить переконливий реванш за ту поразку з рахунком 3:0. Тож тепер «Альянс» мав боржок перед своїми вболівальниками. Тим паче, що у Охтирці команда ще навіть не забивала, а тим паче не перемагала. «Верес» же до цього матчу підходив з шестиматчевою серією без поразок, а минулого туру рівняни не зуміли вразити ворота «Металісту 1925», хоч і не пропустили самі, тому суперник також мав мотивацію перемогти. І вже на восьмій хвилині «Верес», як здавалося, поклав початок своїй звитязі. Роберт Гегедош діагоналлю з правого флангу відрізав захист «Альянсу», Геннадій Пасіч відгукнувся на цю передачу та пробив у дальній від Ярослава Важинського кут та відкрив рахунок. Згодом «Верес» мав ще декілька нагод забити, а на 22-ій хвилині арбітр не призначив у ворота «Альянсу» пенальті за гру рукою у карному майданчику, чим викликав бурне невдоволення тренерського штабу рівнян. Після цього моменту гра дещо вирівнялася, вже і господарі поля почали створювати гострі моменти, але воротар гостей Когут рятував свою команду у різних моментах, деколи навіть ціною ушкодження. В одному з моментів голкіперу «Вересу» дещо дісталося від нападників «Альянсу», через що Богдану довелося надавати медичну допомогу. Але у першому таймі «Верес» зумів втримати свої ворота у недоторканності, чим ставив від сумніви можливість позитивного результату матчу для «Альянсу». Але у другій половині матчу господарям вдалося переломити хід гри, і, як виявилося, героєм цього матчу стане Сергій Загинайлов. Спочатку на 52-ій хвилині він головою замкнув вивірену передачу Костянтина Ярошенка зі штрафного, а через трохи більше ніж півгодини вивів «Альянс» уперед, зробивши майже те саме, тільки що довелося замикати подачу з кутового Владислава Шарая.

Після цього голу рівняни мали можливість зрівняти рахунок, але ні сил, ні часу в них на це не вистачило. Отож фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Альянсу» з рахунком 2:1. Але з завершенням матчу пристрасті вирували ще більше. Керманич гостей Юрій Вірт хотів з’ясувати стосунки з арбітром матчем Ігорем Сташуком, але лише охорона стадіону завадила йому це зробити, а сам тренер отримав червону картку.

. Наступну гру липоводолинці проведуть у неділю, 15 листопада з івано-франківським «Прикарпаттям». Через перебування міста Івано-Франківськ у червоній карантинній зоні, яка не дозволяє проведення матчів, матч відбудеться на стадіоні «Медик» у місті Моршин Львівської області.