«Альянс» — «Прикарпаття»: прев’ю матчу

Перша ліга, 28 тур. 26 травня 2021 р. Початок о 18:00. «Ювілейний», м. Суми.

Трансляція матчу: https://youtu.be/H54AFgZK1Uo

Результат попереднього матчу команд: 0:1

Офіційні особи матчу:
Арбітр – Олександр Титов (Донецьк)
Асистенти арбітра – Андрій Лікаренко (Чернігів), Юрій Суряк (Львів)
Четвертий арбітр – Ярослав Пєсоцький (Суми)
Спостерігач арбітражу. делегат УАФ – Олександр Шамич (Київ)

Форма команд у чемпіонаті:
«Альянс»: 26 матчів, 12 перемог, 8 нічиїх, 7 поразок, м’ячі: +39-29, 44 очки, 7 місце
«Прикарпаття»: 26 матчів, 6 перемог, 6 нічиї, 14 поразок, м’ячі: +18-37, 24 очок, 14 місце

Попередні матчі команд:
21 травня. «Верес» 3:3 «Альянс»
16 травня. «Прикарпаття» 0:3 «Металіст 1925»

Найкращі бомбардири команд:
«Альянс»: Микола Агапов (7 голів)
«Прикарпаття»: Роман Барчук (4 голи)

Дискваліфіковані:
«Альянс»: Андрій Герт, Руслан Пісний (усі – перебір жовтих карток)
«Прикарпаття»: Владислав Семотюк (перебір жовтих карток)

Представляємо суперника: МФК “Прикарпаття” (Івано-Франківськ).

Рік заснування – 2016 р. (попередні назви: “Тепловик” та “Тепловик-Прикарпаття”)
Кольори клубу – зелений та жовтий
Домашній стадіон – “Рух” (м. Івано-Франківськ, вул. В’ячеслава Чорновола, 128, вміщує 6 500 глядачів)
Президент – Василь Ольшанецький
В.о. головного тренера – Олег Рипан
Офіційний сайт – fc.if.ua

Досягнення:
Бронзовий призер Другої ліги ПФЛ – 2017/2018 рр.

Досягнення команди “Тепловик” до 2016-го року:
Чемпіон Івано-Франківської області – 2002 р.
Срібний призер Чемпіонату Івано-Франківської області – 2003, 2005, 2006 та 2010 рр.
Бронзовий призер Чемпіонату Івано-Франківської області – 2000, 2004 та 2009 рр.
Володар Кубку Івано-Франківської області – 2003 та 2004 рр.
Фіналіст Кубку Івано-Франківської області – 2010 р.
Володар Суперкубку Івано-Франківської області – 2003 р.
Фіналіст Суперкубку Івано-Франківської області – 2002 та 2004 рр.

Історична довідка:
ФК “Прикарпаття”
 було створено на базі команди “Тепловик”, а співпраця стала можливою завдяки підтримці міської та обласної влади. Ініціював проект міський Голова Руслан Марцинків, підтримали його Голова обласної Ради Олександр Сич та Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

Сам “Тепловик” було створено у 1998-му році та до свого переформатування він встиг виграти всі обласні трофеї Івано-Франківщини. Що до того “Прикарпаття”, яке було засноване у 1940-му році та з футбольної мапи України зникло у 2007-му, то нинішній клуб формально відношення до нього не має, хоча з часом все ж повернувся до історичної назви. Головні команди Харкова та Івано-Франківська (на той час “Металіст” та “Прикарпаття”) у вищій лізі Чемпіонату України грали ще в далекому сезоні 1999/2000 рр.

У 2016-му році “Тепловик” брав участь у Чемпіонаті України серед аматорських команд, але у своїй підгрупі зайняв останнє, четверте місце. До речі, тоді одним із суперників івано-франківців був волочиський “Агробізнес”, який зараз також виступає у Першій лізі. Влітку того ж року “тепловики” дебютували у Чемпіонаті другої ліги, але занести той сезон собі в актив не можуть. Команда зайняла підсумкове десяте місце серед 17-ти учасників, у 32-х матчах здобувши 46 очок.

Взимку 2017-го року команду було перейменовано на “Тепловик-Прикарпаття”, а вже у наступний сезон “зелено-жовті” увійшли з рідною для вболівальників назвою “Прикарпаття”.

За підсумками сезонів 2016/2017 та 2017/2018 рр. (група “А”) нападник “Прикарпаття” Ігор Худобяк ставав найкращим бомбардиром Другої ліги.

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Прикарпаття” завершило на 12-му місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула дев’ять перемог, три рази зіграла внічию та 18 програла (30 очок, різниця забитих та пропущених м’ячів – 44-51).

Історія протистоянь
Єдиний матч між командами відбувся 15 листопада 2020 року у Івано-Франківську. Тоді «Альянс», незважаючи на купу моментів, пропустив у середині першого тайму зі штрафного. На цей гол липоводолиняни відповісти не змогли і поступилися з рахунком 0:1.

Напередодні матчу
Нічия «Альянсу» у матчі з «Вересом» втратила математичні шанси липоводолинян на вихід до УПЛ, то ж тепер турнірна мотивація для господарів обмежується лише потраплянням до топ-5, чого не можна сказати про «Прикарпаття». Наш суперник при матчі у запасі має відрив від 15-го «Кременя» у чотири очки, проте це не привід для івано-франківців розслаблятися. Проте, перемогу «Прикарпаттю» буде здобути вкрай важко: «Альянс» зараз має дві чинні безпрограшні серії: загальну в 10 матчів (4 перемоги, 6 нічиїх) та домашніх («Альянс» не поступається вдома з 10 листопада 2020 року, а в Сумах «Альянс» взагалі востаннє поступався більше року тому в матчі з «Маріуполем»). В свою чергу івано-франкцівці чередують перемоги з поразками, в тому числі перемога над «Агробізнесом» (2:1). Тому, як складеться цей матч, передбачити складно. Тим паче, що обидві команди підходять з кадровими втратами. Юрію Ярошенку доведеться освіжити фланги оборони, адже основні флангові захисники Андрій Герт та Руслан Пісний перебрали жовтих карток та зі свіжими силами готуватимуться до матчу з «Чорноморцем». А ось у «Прикарпаття» пропускатиме матч Владислав Семотюк. Тому віримо у раціональний підбір кадрів тренерськими штабами, який допоможе командам показати хорошу та змістовну гру!

Пресслужба ФК «Альянс»