«Альянс» — «Оболонь»: прев’ю матчу

Перша ліга, 26 тур. 16 травня 2021 р. Початок о 16:00. «Ювілейний», м. Суми.

Результат попереднього матчу команд: 0:2

Офіційні особи матчу:
Арбітр – Дмитро Кузовлев (Запоріжжя)
Асистенти арбітра – Ігор Рибченко (Запоріжжя) та Андрій Семенов (Дніпро)
Четвертий арбітр – Євген Назаров (Харків)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ – Костянтин Труханов (Харків)

Форма команд у чемпіонаті:
«Альянс»: 25 матчів, 11 перемог, 7 нічиїх, 7 поразок, м’ячі: +35-26, 40 очок, 7 місце
«Оболонь»: 24 матчі, 10 перемог, 4 нічиї, 10 поразок, м’ячі: +38-28, 34 очок, 8 місце

Попередні матчі команд:
12 травня. «Альянс» 4:2 «Полісся»
8 травня. «Оболонь» 1:1 «Металіст 1925»

Найкращі бомбардири команд:
«Альянс»: Микола Агапов (7 голів)
«Оболонь»: Артур Мурза (7 голів)

Дискваліфіковані:
«Альянс»: Костянтин Ярошенко (перебір жовтих карток)
«Оболонь»: Олексій Савченко (перебір жовтих карток)

Суперник: ФК «Оболонь» (Київ)
Рік створення –
1992 р. (відроджений 2013 р.)
Кольори клубу –
зелений та білий
Домашній стадіон –
“Оболонь-Арена” (м. Київ, вул. Північна, 26), вміщує 5 100 глядачів
Президент –
Олександр Слободян
Директор –
Олександр Різниченко
В.о. головного тренера –Валерій Іващенко
Офіційний сайт –
fc.obolon.ua

Досягнення:
Срібний призер Чемпіонату Києва – 1992/1993 рр.
Володар Кубка Києва –
1993 та 1994 рр.
Бронзовий призер Чемпіонату ААФУ –
1993/1994 рр. (зона 2)
Чемпіон України серед команд ААФУ –
1994/1995 рр. (зона 3)
Чемпіон Другої ліги ПФЛ –
1998/1999, 2000/2001 рр.
Срібний призер Другої ліги ПФЛ –
2014/2015 рр.
Бронзовий призер Першої ліги ПФЛ –
2001/2002, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008 та 2015/2016 рр.
Срібний призер Першої ліги ПФЛ –
2008/2009 рр.

Історична довідка:
ФК “Оболонь” було створено у 1992-му році на базі футбольної школи “Зміна”. У сезоні 1993/1994 рр. команда вперше виступала у Чемпіонаті України серед колективів фізкультури (3-е місце у своїй зоні), а вже наступного сезону турнір виграла та здобула право дебютувати у Другій лізі ПФЛ. Там “пивовари” грали чотири роки, а у сезоні 1998/1999 рр. стали першими у групі “В”. Таким чином, команда отримала можливість підвищитися у класі. Втім, у Першій лізі “Оболонь” не затрималася та у першому сезоні посіла 16-те місце серед 18-ти учасників.

У 1999-му році титульним спонсором клубу став відомий в Україні виробник пива та солодких напоїв – концерн “Оболонь”, а почесним президентом – Народний депутат України Олександр Слободян. На посаду головного тренера було запрошено відомого фахівця Володимира Мунтяна, який працював із командою півтора роки. Потім його замінив Петро Слободян, який за підсумками сезону 2001/2002 рр. вивів команду до Вищої ліги.

Повернулася “Оболонь” до Першої ліги влітку 2005-го року, а за три роки знову вийшла до елітного дивізіону, звідки вилетіла у 2012-му. Наприкінці того року підприємство “Оболонь” відмовилося спонсорувати клуб через конфлікт власника Олександра Слободяна з віце-президентом клубу Олександром Алімовим. Тоді команда участь у Чемпіонаті припинила, але вже на початку 2013-го року стало відомо, що колишній почесний президент ФК “Оболонь” Олександр Слободян створює нову команду під назвою “Оболонь Бровар”. Стару назву команда не могла залишити юридично та зараз формально до старого клубу жодного відношення немає.

Головним тренером нової команди було призначено Сергія Солдатова, який до того моменту працював у ДЮФШ із випускним класом. Саме ці хлопці склали основу команди “Оболонь Бровар”. Навесні 2013-го року керівництво клубу подало документи до атестаційного комітету Федерації футболу України для отримання професійного статусу. Окрім того, команда заявилася до Чемпіонату ААФУ.

14-го червня 2013-го року ФК “Оболонь Бровар” отримав атестат, який давав право дебютувати у Другій лізі. Свій дебютний сезон “пивовари” завершили на восьмому місці. Наступного року “Оболонь” була вже другою та разом із “Черкаським Дніпром” вийшла до Першої ліги. Перед початком сезону 2020/2021 команда змінила назву на “оболонь”

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Оболонь Бровар” завершила на шостому місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула 14 перемог, дев’ять разів зіграла внічию та сім програла (51 очко, різниця забитих та пропущених м’ячів – 40-31).

Історія протистоянь:
Вперше та поки що востаннє команди зустрілися п’ятого листопада 2020 року в Києві. Тоді, на “Оболонь-Арені”, команда тоді ще Павла Яковенка, впевнено переграла “Альянс” з рахунком 2:0, забивши по голу наприкінці першого тайму та на початку другого. Незважаючи на наявні моменти, липоводолиняни не змогли конвертувати їх у бодай один гол.

Напередодні матчу:
У перенесеному матчі сьомого туру “Альянс” переграв “Полісся” з рахунком 4:2 та скоротив відставання від групи лідерів. Проте, відстань від медального третього місця складає вісім пунктів при тому, що четвертий “Металіст 1925” ще не зіграв свій матч. Тому, казати про боротьбу за УПЛ вже запізно, проте ніщо не заважає завершити дебют у Першій лізі якомога вищим місцем. В свою чергу “Оболонь” нещодавно залишилася без тренера. Офіційно про причини відходу Павла Яковенка не оголошується, проте, як сказав сам прославлений тренер, він не знайшов спільної мови з керівництвом. Наразі ж пост виконуючого обов’язків займає той, хто робив це до приходу Павла Олександровича – Валерій Іващенко. Під час свого другого пришестя протягом цього сезону він провів поки що один матч – проти “Металісту 1925”. Стрімко відкривши рахунок, “пивовари” не змогли його утримати, та як наслідок, зіграли з харків’янами внічию 1:1. Таким чином, “Оболонь” не перемагає вже більше місяця, остання перемога датована 10 квітня у матчі з “Нивою” (2:1). А ось “Альянс” не програє вже протягом рекордних восьми матчів (три перемоги та п’ять нічиїх). Тому, обидві команди мотивовані перемогти і сподіваємося завтра побачити красиву і видовищну гру.

Пресслужба ФК «Альянс»