«Альянс» – «Металіст 1925»: прев’ю матчу

«Альянс» — «Металіст 1925»: прев’ю матчу
Перша ліга, 21 тур. 10 квітня 2021 р. Початок о 16:00. «Ювілейний», м. Суми

Офіційні особи матчу:
Арбітр: Вадим Запрутняк (Ужгород)
Асистенти арбітра: Олександр Матяш (Полтава), Денис Кєскюла (Дніпропетровська обл.)
Четвертий арбітр: Ярослав Песоцький (Суми)
Спостерігач арбітражу: Олександр Латоша (Мелітополь)

Форма команд у чемпіонаті:
«Альянс»: 19 матчів, 8 перемог, 4 нічиї, 7 поразок, м’ячі: +23-18, 28 очок, 9 місце
«Металіст 1925»: 20 матчів, 11 перемог, 5 нічиїх, 4 поразки, м’ячі: +18-14, 38 очок, 3 місце

Суперник: ФК «Металіст 1925» (Харків)
Футбольний клуб «Металіст 1925» було створено у Харкові 17 серпня 2016 року. Перший склад команди було сформовано на основі футболістів молодіжної академії харківського «Металіста». З 2016 по 2018 роки команда зробила стрімкий ривок від Чемпіонату України серед аматорів до Першої ліги. Сезон 2019/20 у Першій лізі харків’яни завершили на сьомому місці, у Кубку України завершили виступи на стадії 1/32 фіналу. «Металіст 1925» позиціонує себе як народний клуб, співвласником якого може стати будь-який вболівальник. Юридично «Металіст 1925» не є правонаступником «Металіста», який було розформовано через те, що його останній власник Сергій Курченко перестав фінансувати клуб та відмовився продати його іншим потенційним інвесторам. Зараз «Металіст 1925» займає третє місце у турнірній таблиці Першої ліги, а сезон 2020/2021 у Кубку України для команди завершився на стадії 1/64 фіналу поразкою від «Альянсу» (0:2)

Історія протистоянь:

Завтрашній матч між «Альянсом» та «Металістом 1925» стане третім офіційним та п’ятим взагалі у історії протистоянь команд. Вперше колективи зустрілися сьомого липня 2019 року у Охтирці в товариському матчі. Перша гра для команд завершилася внічию 1:1: на гол Владислава Шарая на 68-ій хвилині харків’яни відповіли м’ячем Лукаса на 86-ій хвилині. Згодом команди провели другий, та поки що останній товариський матч восьмого лютого 2020 року у Високому Харківської області. Тоді «Металіст 1925» провів у ворота «Альянсу» чотири сухих м’ячі. У першому офційному матчі, що пройшов у Кубку України 2020/2021, «Альянс» завдяки дублю Сергія Загинайлова одержав першу перемогу у протистоянні з харків’янами. Проте, у першому матчі у Першій лізі звитягу одержав «Металіст 1925». В грі, що проходила менше місяця назад у Харкові, господарі одержали перемогу з рахунком 2:1, забивши два м’ячі за 20 хвилин. «Альянс» зміг зібратися з силами та на 40-ій хвилині зусиллями Андрія Герта відквитати один гол, але, незважаючи на переважання над суперником у другому таймі, реалізувати цю перемогу липоводолиняни у бодай один м’яч не змогли.