«Альянс» – «Кремінь»: прев’ю матчу

«Альянс» — «Кремінь»: прев’ю матчу
Перша ліга, 30 тур. 12 червня 2021 р. Початок о 17:30. «Ювілейний», м. Суми.

Результат попереднього матчу команд: 2:0

Офіційні особи матчу:
Арбітр – Олександр Афанас’єв (Харків)
Асистенти арбітра – Денис Кєскюла (Дніпропетровська обл.), Кирило Хіміченко (Київська обл.)
Четвертий арбітр – Ярослав Пєсоцький (Суми)
Спостерігач арбітражу. делегат УАФ – Віктор Денисюк (Київська обл.)

Форма команд у чемпіонаті:
«Альянс»: 29 матчів, 14 перемог, 8 нічиїх, 7 поразок, м’ячі: +45-30, 50 очок, 6 місце
«Кремінь»: 29 матчів, 6 перемог, 5 нічиїх, 18 поразок, м’ячі: +22-49, 23 очки, 15 місце

Попередні матчі команд:
05 червня. «Чорноморець» 0:2 «Альянс»
05 червня. «Кремінь» 0:4 «Металіст 1925»

Найкращі бомбардири команд:
«Альянс»: Микола Агапов (8 голів)
«Кремінь»: Станіслав Сорокін (6 голів)

Представляємо суперника: ФК «Кремінь» Кременчук

Рік створення – 1959 р. (попередні назви: “Торпедо”, “Дніпро” та ФК “Кремінь”)
Кольори клубу – синій та білий
Домашній стадіон – “Кремінь-Арена” ім. Олега Бабаєва (м. Кременчук, вул. Чкалова, 6А), вміщує 1 500 глядачів
Президент – Сергій Ковнір
В.о. головного тренера – Сергій Свистун
Офіційний сайт – https://fckremen.com.ua/

Досягнення:
Бронзовий призер клусу “Б” Чемпіонату УРСР – 1967 р.
Чемпіон Полтаської області – 2004 та 2005 рр.
Володар Кубку Полтавської області – 2004 р.
Півфіналіст Кубку України – 2005/2006 рр.
Срібний призер Другої ліги ПФЛ – 2009/2010 рр.
Бронзовий призер Другої ліги ПФЛ – 2010/2011, 2014/2015 та 2016/2017 рр.
Чемпіон Другої ліги ПФЛ – 2018/2019 рр.

ФК “Кремінь” було засновано у 1959-му році за підтримки Кременчуцького заводу дорожніх машин під назвою “Дніпро”. Колектив провів десять сезонів в Чемпіонаті СРСР (клас “Б”), причому результати йшли по зростаючій. Спочатку це був аутсайдер, але з часом “Дніпро” став третім у фінальному турнірі українських команд класу “Б” та завоював перепустку до другої групи класу “А”. Власне, тут наш суперник провів тільки один сезон, а в 1970-му році команда припинила існування.

З середини 1980-х років честь Кременчука стала захищати команда “Кремінь”, яка у 1988-му році виграла Чемпіонат СРСР серед КФК. Після цього дебютувала у другій лізі Чемпіонату СРСР.

У 1992-му році “Кремінь” дебютував у вищій лізі першого Чемпіонату України, де провів шість сезонів. Результатом найяскравішої сторінки в історії клубу стали 54 перемоги, 40 нічиїх і 86 поразок та дев’яті місця у сезонах 1992/1993 та 1995/1996 рр. У сезоні 1995/1996 рр. команду очолював відомий спеціаліст Валерій Яремченко, а в її складі грали такі “зірки” українського футболу, як Олег Матвєєв, Сергій Ателькін та Ігор Леонов. У 1997-го році команда вилетіла до Першої ліги, а за два роки – вже до Другої. Провівши у третьому вітчизняному дивізіоні один сезон, “Кремінь” було розформовано.

Відродження “Кременю” розпочалося у 2003-му році. 23-го жовтня депутати Кременчуцької міської ради ухвалили рішення “Про створення комунального закладу фізичної культури та спорту “Міський футбольний клуб “Кремінь”. Після цього два сезони команда провела в обласних змаганнях, а влітку 2005-го отримала професійний статус. Сезон 2005/2006 рр. “Кремінь” розпочав у Другій лізі, замінивши “Ворсклу-2”, яка зі змагань знялася.

За 13 сезонів у Другій лізі кременчуцька команда тричі вигравала “бронзу” та по одному – “золото” та “срібло”. Після третьої бронзи, датованої сезоном 2016/2017 рр., “Кремінь” підвищився у класі, але у Першій лізі пробув лише сезон. Найсвіжіший успіх команди датований як раз минулим сезоном, коли “Кремінь” спочатку став переможцем групи “Б” Другої ліги, а потім і її абсолютним чемпіоном, у “золотому” матчі обігравши кращу команду групи “А” – “Минай” із Закарпатської області.

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Кремінь” завершив на 13-му місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула сім перемог, шість разів зіграла внічию та 17 програла (27 очок, різниця забитих та пропущених м’ячів – 35-57). Тринадцята сходинка дозволила команді з Полтавської області закріпитися у другому дивізіоні. Окремо відзначимо не надто вдалий виступ колективу на виїзді – тільки шість очок із 45-ти потенційних.

Історія протистоянь
Єдиний матч між командами відбувся 25 листопада 2020 року в Кременчуці. Тоді «Альянс» зумів дотиснути суперника та провести два голи протягом останніх 17-ти хвилин матчу. На 73-ій хвилині Ярослав Сидоренко забив з передачі Валерія Рогозинського, а за десять хвилин сам Ярослав асистував Сергію Загинайлову, який і встановив фінальних рахунок матчу – 2:0 на користь «Альянсу».

Напередодні матчу
Гра заключного туру стане такою собі битвою Давида і Голіафа: «Альянс», хоч і втратив шанси на вихід до УПЛ, проте не втратив шанси потрапити до п’ятірки насильніших команд Першої ліги. А ось «Кремінь» поразкою від «Металіста 1925» відправив себе до Другої ліги, проте кременчужанам захочеться гучно грюкнути дверима перед вильотом до нижчого дивізіону. Хоча це буде досить складно, адже «Альянс» утримує чинну найдовшу безпрограшну серію, яка становить вже 12 матчів (шість перемог, шість нічиїх). Не обійшлося і без кадрових втрат. Хоч у складах команд немає дискваліфікованих, проте господарі поля втратили свого лідера Владислава Шарая, який вже став гравцем петрівського «Інгульця». На прохання нового клубу Влада він не зіграє проти «Кременя», щоб найближчими днями з новими силами розпочати підготовку до сезону УПЛ 2021/2022.

Пресслужба ФК «Альянс»