«Альянс» – «Авангард»: прев’ю матчу

Перша ліга, 24 тур. 30 квітня 2021 р. Початок о 17:00. «Ювілейний», м. Суми. Трансляція: Альянс-ТВ, Спорт 1, СТС

Офіційні особи матчу:
Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)
Асистенти арбітра: Сергій Соботюк (Житомир), Ростислав Якимик (Львів)
Четвертий арбітр: Ярослав Пєсоцький (Суми)
Спостерігач арбітражу, делегат УАФ: Юрій Скорейко (Чернівці)

Форма команд у чемпіонаті:
«Альянс»: 22 матчі, 9 перемоги, 6 нічиї, 7 поразок, м’ячі: +27-21, 33 очки, 8 місце
«Авангард»: 22 матчів, 5 перемог, 4 нічиї, 13 поразок, м’ячі: +19-37, 19 очок, 14 місце

Попередні матчі команд:
23 квітня. «Волинь» 2:2 «Альянс»
24 квітня. «Авангард» 0:1 «Металіст 1925»

Найкращі бомбардири команд:
«Альянс»: Сергій Загинайлов (5 голів)
«Авангард»: Юрій Сеницький (3 голи)

Дисквалфіковані:
Євген Неплях (червона картка), Владислав Шарай (перебір жовтих карток) – немає

Cуперник: ФК «Авангард» Краматорськ

Рік заснування – 1955 р. (попередні назви: Команда заводу імені Орджонікідзе, “Блюмінг”, “Донбаскрафт” та ВПС)
Кольори клубу – жовтий та зелений
Домашній стадіон – “Авангард” (84307, м. Краматорськ, вул. Конрата Гампера, 2), вміщує 6 400 глядачів
Почесний президент – Максим Єфімов
Директор – Андрій Безсонний
Головний тренер – Олексій Городов
Офіційний сайт – fcavangard.com

Досягнення:
Чемпіон Донецької області – 1996 та 2010 рр.
Бронзовий призер Другої ліги ПФЛ – 2011/2012 рр.
клуб був зареєстрований в 1955 році.

Історична довідка:
У 1936-му році в Краматорську був побудований найбільший на Донбасі стадіон, який отримав назву “Прапор”. На ньому тренувалася команда СКМЗ, яка з 1937-го року отримала “Авангард”. Сучасний “Авангард” офіційнобуло зареєстровано у 1955-му році. У сезоні 1998/1999 рр. краматорці виступали у Другій лізі під назвою ВПС та зайняли останнє місце у групі “В”. Процес відродження клубу розпочався у 2010-му році під керівництвом Президента Олександра Большакова. У першому ж сезоні “авангардівці” перервали гегемонію слов’янського “Славхлібу” та стали чемпіонами Донецької області. У сезоні 2011/2012 рр. “Авангард” посів друге місце у групі “Б” Другої ліги та отримав право зіграти стикові матчі за вихід до Першої. У вирішальному поєдинку краматорська команда поступилася “Миколаєву”, але через відмову від участі у Першій лізі вінницької “Ниви”, у класі таки підвищилася. У дебютному сезоні в Першій лізі “Авангард” посів сьоме місце.

Навесні 2014-го року через війну на сході України “Авангард” був змушений знятися зі змагань. Пройшло трохи більше року і “жовто-зелені” повернулися до професійного футболу, а 22-го липня 2015-го року зіграли свій перший матч (це був поєдинок 1/32 фіналу Кубка України проти ФК “Полтава”). У вересні 2016-го команду очолив відомий український тренер Олександр Косевич. У першому сезоні під його орудою “Авангард” посів сьоме місце у Першій лізі. В серпні 2017-го року “Авангард” відкрив власну футбольну академію. Наразі в ній займається понад 250 дітей (10 вікових груп) із Краматорська та інших населених пунктів. Діти беруть участь в обласних змаганнях, Чемпіонаті України та інших турнірах. На початку 2018-го року в клубній структурі з’явилася команда U-19 (головний тренер – Олексій Городов), яка з сезону 2018/2019 рр. почала виступи у Чемпіонаті України. Зараз тодішній наставник команди U-19 Олексій Городов є головним тренером головної команди клубу.

Сезон 2019/2020 рр.
Минулий сезон “Авангард” завершив на восьмому місці у Першій лізі. У 30-ти матчах команда здобула 13 перемог, шість разів зіграла внічию та 11 програла (45 очок, різниця забитих та пропущених м’ячів – 37-40).

Історія протистоянь
«Альянс» провів три матчі з командами «Авангарду»: один з основною та два з дублюючою. У двох матчах, а саме з основною командою у Краматорську та дублюючою у Сумах переміг «Альянс» з однаковим рахунком – 3:0. А у матчі з «Авангардом-2» у Крамторську, що відбувався 31 серпня 2019 року, «Альянс» переміг з рахунком 4:1. До речі, перемога над юними краматорчанами стала першою виїзною перемогою нашої команди на професійному рівні. Також взимку цього року команди провели між собою товариський матч, в якому з рахунком 1:0 переміг «Альянс».

Напередодні матчу
В матчі очікується запекла боротьба, і хай вас не тішить 14-те місце нашого суперника. «Авангард» у останніх матчах показує напрочуд чудову гру, як для команди з підвалу турнірної таблиці: краматорчани за результатами п’яти попередніх турів входять до п’ятірки команд Першої ліги за набраними очками, їх у них за цей період вісім (дві перемоги, дві нічиї, одна поразка). Ці дорогоцінні вісім очок дозволили «Авангарду» покинути зону вильоту та навіть хоч і на один заліковий пункт, але відірватися від п’ятнадцятого «Прикарпаття». Проте і «Альянс» підходить до матчу у гарному гуморі. В матчі з одним із претендентів на медалі – луцькою «Волинню» наша команда показала чудову гру і змогла нав’язати боротьбу супернику, і якби не зовнішні чинники – могла поїхати з Луцьку з перемогою, але доводиться задовольнятися лише нічиєю. Також наша команда зараз має рекордну п’ятиматчеву серію без поразок у Першій лізі, тому липоводолиняни будуть заведені на те, щоб продовжити її у матчі з «Авангардом». Але, вже майже за звичкою, не без кадрових втрат підходить «Альянс» до матчу. Дискваліфіковані Євген Неплях та Владислав Шарай. Проте сподіваємося, що це не завадить нашій команді здобути перемогу!